Книжкові Сили України: засновники платформи з продажу вживаних книг розповіли про допомогу ЗСУ

Оксана Лашенкова та Юрій Манілов. Фото: kanaldom.tv

В Україні запрацював онлайн-магазин "Книжкові сили України". Там продають вживані книги, а вторговані кошти передають на ЗСУ. Як виникла така ідея та чи сподобалась вона українцям, розповіли співзасновники платформи Оксана Лашенкова та Юрій Манілов у студії "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

В чому благодійна складова проєкту "Книжкові сили України"?

Манілов: Це платформа з перепродажу вживаних книг. Це місце, де люди можуть продавати свої книги і таким чином донатити на ЗСУ.

Благодійниками тут стають як продавці, так і покупці.

Лашенкова: Таким чином люди можуть допомагати армії. Бо є багато охочих, але не всі мають можливість переказувати гроші фондам чи прямо на рахунки ЗСУ.

Скільки часу та книг необхідно для того, щоб закрити один збір?

Лашенкова: Перший збір закрили за вісім днів. Ми вирішили спробувати зібрати маленьку суму, щоб довести свою ефективність та завоювати довіру людей.

В нас була ціль — зібрати п'ятдесят тисяч гривень на ремонт дрона. Збір закрили, нагадую, за вісім днів! Для цього продали всього чотириста книжок.

Манілов: Зараз на платформі продається триста книжок. Перші два тижні був не дуже жвавий рух, але коли ми провели інформаційну кампанію, люди почали долучатися до цієї ініціативи. Зараз ми втримуємо баланс, тобто стабільно продається до чотирьох сотень книг.

Кошти ви збираєте під якусь конкретну потребу?

Манілов: Так, оголошуємо збір на певну річ, чи на ремонт техніки. Як тільки збираємо потрібну суму, то припиняємо збір, а гроші передаємо військовим. Вперше ми збирали кошти на ремонт дрона для розвідників.

Зараз збираємо на чотири генератори для однієї військової частини.

— Як це працює?

Манілов: Долучитися можна двома методами: через сайт або чат-бот у Telegram. Telegram-бот більше розрахований для прийому книжок від користувачів. Також він нагадає про відправлення книги й, звісно, дасть зворотний зв’язок у разі виникнення проблеми. 

Сайт — звичайний маркетплейс, де люди купують книжки, як в онлайн-книгарні. Instagram використовуємо для взаємодії з аудиторією, відповідей на запитання, розв’язання проблем. Але найголовніше те, що після прочитання ти можеш ще раз повернути книгу, тобто одна книга може принести кілька донатів, а це — добро у квадраті

Лашенкова: Власники книг самі визначають ціну. Ми модеруємо, щоби книга була мінімум на 30% нижче собівартості. В перші тижні користувачі викупили старі книги: історію України, народознавство, енциклопедії. Були книги, які вартують зараз по п'ятсот чи навіть шістсот гривень, але продавали їх значно дешевше, щоб швидше назбирати потрібну суму. У нас є букіністика, старі видання, багато посібників та підручників.

Існує одне обмеження — ми не продаємо книги російською мовою.

Манілов: Також ми намагаємось розбивати книги за жанрами, щоб було зручніше шукати. Платформа стає популярною. Дуже швидко змінюється асортимент, тож можна кожного дня щось нове знаходити. Книги купують охоче, люди таким чином прагнуть підтримати ЗСУ.

Читайте також: "Зігрій котика ЗСУ": у Житомирі організували благодійний аукціон зі 100 лотами

Медіа-партнери
Прямий ефір