Книги ПРО та ДЛЯ підлітків : огляд Дмитра Слівного

Дмитро Слівний. Скріншот: kanaldom.tv

Роман Голлі Блек "Лихий Король" та книга докторки Кари Неттерсон "Тонке мистецтво виховання синів" — це захопливі та водночас повчальні історії, яі розкривають тонкощі підліткової психології. Щоправда, одну історію варто почитати дорослим, іншу — самим підліткам. Про книги розповість оглядач "Ранку Вдома" Дмитро Слівний.

Голлі Блек "Лихий Король". Джуд перетворила розбещеного й байдужого принца Кардана на маріонетку у своїх руках. Тепер, коли він став правителем, вона контролює всі його вчинки та рішення. Одначе Джуд балансує на тонкій кризі, щомиті ризикуючи власною головою. А тим часом народ Краю Фейрі розпочав гру, яка обернулася серйозною небезпекою для Джуд і Кардана. Дівчина не має ані друзів, ані прибічників. Та найболючішим ударом для Джуд став той момент, коли Кардан перетворився на лихого короля. Ніхто у Краю Фейрі, навіть сама Джуд, не здогадується, чого їм чекати від його правління.

"Це книга для підлітків. Головна героїня — сильна і жорстока. Вона вміло маніпулює й отримає те, що хоче. Це закономірно, бо Джуд жила у ворожому середовищі. Тут багато психології. Загалом це епічна сага про інтриги та зради. До речі, це ціла трилогія. Перша книга — "Жорстокий принц".  Продовження — це якраз ось цей "Лихий король", а потім вже вийшла "Королева порожнечі". Серія книжок дебютувала на 3 місці в списку бестселерів New York Times. Авторка — журналістка Голлі Блек доволі цікаво пише, сама ж вона — екстравагантна пані", — розповів Дмитро Слівний.

Кари Неттерсон "Тонке мистецтво виховання синів". Ця книжка про те, як пройти із синами період їхньої юності, що починається у восьмирічному віці й закінчується, коли їм трохи за двадцять. Докторка Кара Неттерсон пояснює все, що відбувається з вашим сином під час дорослішання. Фізичні та психічні трансформації, зміна голосу й поведінки, перша закоханість, важливість соціалізації та пошук себе в нових компаніях, спокуси дорослого життя та залежності. Словом авторка пояснює, що підлітковий вік у хлопців доволі складний. 

"Син зачиняється в кімнаті, більше не розповідає, як справи в школі та ховає від вас свій смартфон? Що ж, ласкаво просимо до перехідного віку! Виховати сина, яким ви пишатиметеся, не зашкодивши його ще не сформованій особистості, — дійсно тонке мистецтво, як і розуміння того, що відбувається з нашими хлопцями, коли ми виховуємо їх. До речі, авторка — педіатр. Вона виховує двох дітей — доньку та сина. Тож тут і психологія, і фізіологія і навіть трохи науки", — резюмував Дмитро Слівний.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір