Книги для дітей і дорослих: огляд від Дмитра Слівного

Дмитро Слівний. Фото: kanaldom.tv

Літературний оглядач "Ранку Вдома" Дмитро Слівний завжди підбере книги, які стануть у пригоді як малим "чомучкам", так і дорослим шукачам відповідей на різні питання. Сьогодні експерт знайомить з дитячою книгою "Портрет митця. Клод Моне" Люсі Браунридж. Тим часом дорослим Дмитро Слівний радить почитати "Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи" Сергія Плохія.

"Портрет митця. Клод Моне" Люсі Браунридж. Клод Моне — один із найвідоміших художників. У своїх картинах він намагався знайти спосіб передати сонячне світло й враження і разом із групою талановитих друзів започаткував новий мистецький напрям — імпресіонізм.

"Дізнайтеся, як творчість митця змінювалася протягом життя, за якого він пізнав любов і радість, пережив війну і горе, та попри все ніколи не припиняв спроби фіксувати свої радості на полотні. Написана легко, але інформативно. Я теж багато чого нового дізнався для себе", — зізнався Дмитро Слівний.

"Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи" Сергія Плохія. Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки й проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою.

"Оскільки Юрій Плохій професійно займається модерною історією України, то книга вийшла доволі цікавою. Читається легко. Зрештою це найповніша історія Чорнобильської катастрофи. Я не пам'ятаю ті часи, бо коли сталася аварія мені було 2 роки. Знаю, що після катастрофи мене відправили у Бердянськ до діда. Згодом, я став журналістом, і побував у самому Чорнобилі до того, як це стало мейнстримом. Коли прочитав Плохія то ще раз переконався у тому, що нам є чим поділитися зі світом, як і є над чим задуматися", — резюмував Дмитро Слівний.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір