Украина наш дом

"Книга катів українського народу": створено базу військових РФ, які вчиняли злочини в Україні

Скриншот сайту: russian-torturers.com

В Україні запустили спеціальну інформаційну систему "Книга катів українського народу". Це база російських військових, які вчиняли злочини в Україні, а також фото злочинів. Про це сьогодні, 17 червня, розповів заступник керівника Офісу президента України Андрій Смирнов на брифінгу, інформує "Дом".

Він зазначив, що за час повномасштабної російської агресії тисячі громадян України стали жертвами, сотні населених пунктів були зруйновані.

Система є збіркою верифікованих даних військовослужбовців російської армії, які вчинили або вчиняють злочини проти України. За словами Смирнова, цей список не є вичерпним та продовжує наповнюватися.

Дані системи "Книга катів українського народу" використовуватимуться правоохоронними органами, судами та міжнародними трибуналами для розслідування злочинів РФ в Україні.

Крім того, за допомогою форми зворотного зв'язку кожен громадянин України, який став жертвою агресії російських військових, може впізнати злочинця та кривдника та надати додаткові відомості, які будуть використані для фіксації факту скоєння злочину, формування звинувачення та винесення вироку.

Смирнов нагадав, що воєнні злочини не мають терміну давності.

"Воєнні злочини Росії проти України почалися 24 лютого 2022 року. Згідно з даними генерального прокурора України в Україні наразі розслідують понад 1 700 справ про воєнні злочини Росії. Зафіксовані численні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів та мародерства з боку російських військових на захопленій українській території. Цей проєкт збирає докази воєнних злочинів в Україні. І тих, хто їх скоїв. Розслідування лише розпочались і триватимуть, поки не знайдеться останній кат. Тут буде кожен причетний до злочинів проти українського народу", — йдеться на сайті проєкту.

Читайте також: Міжнародний суд розслідує воєнні злочини РФ проти України: як ведеться робота (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше запуск спеціальної "Книги катів" — інформаційної системи, у якій збираються підтверджені дані щодо воєнних злочинців, анонсував президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: Список військовополонених росіян сайті "Окупант" — порталом можуть користуватися і громадяни РФ

Прямий ефір