Ключове слово — "вперше": виступ Зеленського у Раді прокоментували нардепи

Володимир Зеленський у Верховній Раді. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 1 грудня, президент України Володимир Зеленський виступив зі щорічним посланням у Верховній Раді. Обсяг, зміст і результати перетворень у країні, про які розповів глава держави, вражають. Так прокоментував виступ Зеленського голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Основним словом цьогорічного виступу президента у Раді стало слово "вперше". І такого є багато. Обсяг, зміст і результати досягнень дійсно вражають. Тому є про що говорити і є про що звітувати. Водночас президент визначив пріоритети на наступні роки, анонсував продовження його програм — і в галузі оборони, будівництва, і в галузі авіабудування. Окремо йшлося про економічний розвиток держави, соціальне забезпечення громадян. Не буду переказувати — всі чули, наскільки насиченою була промова", — розповів у кулуарах ВР Гетманцев.

Заразом він наголосив, що в медійному просторі країни не так часто лунають позитивні меседжі, зокрема про досягнення та започатковані державні програми, їхні результати.

"На жаль, у нашому медійному просторі часто звертають увагу на якісь поверхневі речі, незрозумілі скандали, на речі, які не мають жодного змісту. А про здобутки, про те, чого не було ніколи раніше, інформації ми не помічаємо. Президент звернув на це увагу, і ми вдячні йому за це", — зазначив нардеп.

Нардеп Роман Лозинський, перший заступник голови комітету ВРУ з питань організації державної влади, зауважив, що велика частина промови глави держави була присвячена темі тимчасово окупованих Криму й Донбасу. І це, на його думку, дуже позитивно.

"Згадка в одному реченні про Донбас і Крим — це, безперечно, позитив. Як і те, яка частина виступу була присвячена конкретним і недвозначним тезам про те, що Росія — окупант, агресор. Видно еволюцію президента і зміну його риторики. Від "надо просто перестать стрелять" до "потрібно будувати танки, завод з виробництва коптерів і давати відсіч"", — сказав Лозинський.

Водночас він зауважив, що Рада найближчим часом планує продовжити так званий закон про особливий статус Донбасу ("Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей") ще на рік.

"А два роки тому президент сказав, що дає рік на врегулювання ситуації на Донбасі й припинення конфлікту в межах Мінського процесу", — додав нардеп.

Читайте також: Чому закон про "особливий статус" Донбасу продовжують лише на рік, пояснили у ТКГ

Медіа-партнери
Прямий ефір