Украина наш дом

Класичний, з грибами та з рибою — український борщ готували на фестивалі на Херсонщині (ВІДЕО)

Фестиваль борща. Скриншот видео: kanaldom.tv

У Херсонській області відбувся фестиваль борщу. 30 казанів традиційної української страви за авторськими рецептами оцінювали гості та журі фестивалю "Таврія-Борщ", інформує "Дом".

Дим вогнища та аромат головної страви української кухні — борщу — розліталися на всю округу. На імпровізованій кухні просто неба у селі Великі Копані в Олешківському районі змагалися звичайні господарки. Рецепт мешканки Олешківського району Тетяни Швидкової передавався з покоління в покоління.

"Береться шийка, закладається фарш, зашивається ниткою. Цей борщ вариться за особливим рецептом із квашеним буряком. Його фішка в тому, що наприкінці готувалися курячі шийки та фарширувалися вони сердечками й шлуночками курячими. Додавалася манка чи рис", — розповіла жінка.

Борщі тут абсолютно різні: з м'ясом, із рибою та з грибами.

"Ми приїхали з Миколаївської області, привезли свій традиційний зелений борщ з бичками", — розповіла мешканка Миколаївської області Любов Кузьменко.

Продемонструвати свої кулінарні вміння зібралися господині з Херсонської та Миколаївської областей. Спочатку організатори планували залучити сім регіонів, але через пандемію багато учасників не приїхали.

"30 борщів ми варимо, оскільки у нас 30-та річниця Незалежності — ми так підібрали... 30-ту річницю Незалежності ми святкуємо нашим борщем", — розповів "Дому" директор Херсонського обласного центру народної творчості Володимир Капелюшник.

Борщами пригощали гостей фестивалю, але основну оцінку чекали від журі. Після дегустації перемогу віддали класичному рецепту.

"Це борщ, який, скажімо, виготовлявся традиційно тут, на Півдні, з використанням печі, тому що все пропечене — і буряк, і всі інгредієнти, які у борщі є", — повідомив "Дому" член журі фестивалю Микола Левченко.

Фестиваль борщу в Херсонській області проходить вже вшосте поспіль. А цього року вирішили, що День борщу в області проводитиметься офіційно — щороку в другу неділю вересня.

Читайте також: Атмосферний фестиваль відбувся на Андріївському узвозі в Києві — як це було (ВІДЕО)

Прямий ефір