Украина наш дом

Кінофестиваль "Київський тиждень критики": розмова з кураторами заходу

Київський тиждень критики. Фото: kcw.com.ua

20 жовтня в кінотеатрі "Жовтень" розпочинається 6-й міжнародний кінофестиваль "Київський тиждень критики". Він триватиме до 26 жовтня. Виконавча директорка Віра Маркіна та куратор заходу Станіслав Битюцький в ефірі "Ранку Вдома" розповіли шеф-редакторці каналу "Дом" Олександрі Березовській про нові програми кінофестивалю та про те, чого варто очікувати глядачам від заходу.

— Зараз переломний момент для всіх, але "Київському тижню критики" це не стало на заваді — ви навіть розширилися в цьому році. Що чекає на глядачів на шостому фестивалі?

Віра Маркіна: Цього року в нас є дві нові програми: українська ретроспективна програма "Історія української комедії", яку ми робимо спільно із "Довженко-Центром" та "Українські гала-прем'єри" — прем'єри наших фільмів, які вже були показані за кордоном на світових кінофестивалях. Три українські нові стрічки можна буде побачити в програмі "Фокус: Україна — Велика Британія", буде і традиційна міжнародна програма та ретроспективна програма Gamechangers.

— Це війна внесла такі корективи чи ви, коли закінчували п'ятий фестиваль, уже мали такі плани?

Віра Маркіна: Ми планували українську ретроспективу разом із "Довженко-Центром" ще до війни. А розширення показу нових українських фільмів вирішили зробити вже зараз.

— Як ви промотуєте глядачів прийти подивитися українську класику?

Станіслав Битюцький: Це спільна програма з "Довженко-Центром". Якщо чуємо "Довженко-Центр", ми розуміємо, що це справді щось цікаве з історії українського кіно. В Україні є величезний попит на українське класичне кіно. Всі наші покази раніше збирали аншлаги. "Історія української комедії" — дуже цікава програма. Вона здається легкою, але саме комедії дозволяли проводити "контрабандою" приховані сенси.

— Чи заплановані якісь обговорення чи лекції?

Віра Маркіна:  На показах українських фільмів будуть обговорення із режисерами, бо вони будуть присутні разом зі знімальними групами. А 24 жовтня о 13:50 буде дискусія "Історична пам'ять і український міф". 

Станіслав Битюцький: Там ми поговоримо про те, як через культуру і кіно формується образи, які потім використовуються для формування міфу та національної пам'яті. Ця дискусія дуже на часі.

Читайте також: Українці в Голлівуді: хто зі світових зірок має українське коріння

Прямий ефір