Украина наш дом

Кожен факт обшуків і затримань — в полі зору: Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження

Задержание крымских татар в Симферополе 4 сентября. Фото: Facebook / Прокуратура АР Крым

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за статтею "Незаконне позбавлення волі" у зв'язку з обшуками й затриманнями кримських татар в тимчасово окупованому Росією Криму 3-4 вересня. Про це сьогодні, 5 вересня, повідомляється на сторінці українського відомства у Facebook, інформує "Дом".

"За сім із половиною років окупанти перетворили Крим на півострів страху, а репресії та політично вмотивовані переслідування — звичні для РФ методи досягнення своїх цілей. Протягом останніх днів терор із боку окупаційних "правоохоронців" значно посилився, силовики провели чергову хвилю незаконних обшуків та затримали п'ятьох осіб, хоча фактично це викрадення людей із власних домівок", — йдеться в повідомленні.

В українському відомстві нагадали, що увечері 4 вересня в окупованому Сімферополі силовики затримали ще 42 кримчан. Усі вони — кримські татари, які намагалися дізнатися про долю п'ятьох затриманих раніше співвітчизників.

"Кожен факт незаконних обшуків і затримань завжди перебуває в полі зору органів правопорядку автономії. Остання хвиля затримань — не виключення, правоохоронці Криму розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі)", — повідомили в Прокуратурі АРК.

Читайте також: Обшуки й незаконні затримання в окупованому Криму — всі подробиці та список кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що з кримських татар РФ розпочала показові помсту і розправу за саміт Кримської платформи.

Читайте також: Затриманих кримських татар в окупованому Сімферополі відпустили — що їм загрожує

Прямий ефір