Яку роль у підкоренні космосу відіграла Україна (ВІДЕО)

Скриншот видео: kanaldom.tv

Сьогодні, 12 квітня, виповнилося 60 років першого польоту людини в космос. В цей день 1961 року на орбіту полетів Юрій Гагарін. Керував цим історичним запуском українець Сергій Корольов. А переговори першої людини на орбіті Землі записував магнітофон, сконструйований в Києві, повідомляє "Дом".

"За роки незалежності ми зробили 169 пусків ракет-носіїв українського виробництва, або ракет-носіїв з великою кількістю українських складових. Ми запустили за цей час 385 космічних апаратів — супутників на замовлення 25 країн світу. Це досить вагомий результат", — повідомив глава громадської ради при Державному космічному агентстві Едуард Кузнєцов.

У день, коли світ згадує перший політ людини в космос, в українському Державному космічному агентстві будували плани на майбутнє вітчизняної космонавтики. Україна сьогодні — вагомий гравець на цьому ринку, стверджує голова громадської ради при агентстві Едуард Кузнєцов. Крім престижу для країни, бути космічною державою сьогодні ще й вигідно.

"Напевно, не знають наші фахівці, я маю на увазі керівники держави, що кожен долар, внесений в розвиток космічної галузі, приносить 14-15 доларів прибутку. Ми, отримуючи в середньому близько 40-60 млн грн на рік, ми в бюджет вносили понад 1 млрд грн щорічно", — пояснив він.

Приділити особливу увагу розвитку космічної сфери пообіцяв і президент Володимир Зеленський. Однією з головних цілей він назвав запуск вже цього року нового вітчизняного супутника, за допомогою якого Україна відновить свою присутність на орбіті Землі.

"Ми зробити з вами повинні все. І свій значний внесок кожен з нас, я впевнений, на своєму місті повинен зробити, щоби Україна мала і продовжувала такий статус космічної держави", — заявив глава держави.

Зараз Україна входить до клубу 13 космічних держав. Від самого початку космічної ери українські вчені і конструктори голосно заявили про себе. Всі слова Юрія Гагаріна, вимовлені ним під час польоту, починаючи від епохального "Поехали!", були зафіксовані магнітофоном київського виробництва. Прямий радіозв'язок забезпечувалися, зокрема, з Сімферопольського пункту №10. А після історичного польоту понад 500 українських творців ракетнокосмічної техніки та 15 українських вчених були представлені до високих нагород.

Дізнатися про все це детально, і про те, яку роль Україна зіграла в підкоренні космосу, можна в Київському планетарії і в Національному політехнічному музеї.

"Політ Гагаріна був вельми коротким. Політ тривав 108 хвилин — 1 оборот. Потрібно було просто забезпечити зв'язок з космонавтом. Магнітофон "Зоря", який був використаний на борту космічного апарату для запису переговорів Гагаріна з Землею, був зроблений дійсно в Києві", — розповів завідувач відділом історії авіації та космонавтики в Державному політехнічному музеї Сергій Грачов.

А першим громадянином незалежної України на орбіті Землі став Леонід Каденюк. 1997 року він брав участь в одній з програм НАСА.

У Державному політехнічному музеї можна побачити реальний космічний апарат, який побував в польоті.

"Він був створений свого часу під керівництвом головного конструктора ракетно-космічної техніки Сергія Корольова, який також почав навчання в нашому Київському політехнічному інституті. Саме цей прототип апарату був запропонований Корольовим для польоту першої людини, яким став Юрій Гагарін", — додав Сергій Грачов.

Читайте також: Підсумки 12 квітня: Донбас на порядку денному НАТО та ВР, вакцинація та перший політ в космос (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський заявив, що українська влада повинна змінити підходи до фінансування і розвитку космічної галузі.

Медіа-партнери
Прямий ефір