Які вакцини найпопулярніші в Україні — аналіз даних МОЗ

Ілюстративне фото: 5.ua

Вакцина Comirnaty (Pfizer-BioNTech) є найпопулярнішою серед українців. Нею вакциновано 40% із усіх щеплених. На другому місці CoronaVac — 28%. Про це свідчить аналіз даних Міністерства охорони здоров'я, проведений телеканалом "Дом".

В Україні для імунізації використовуються 5 вакцин, всі вони схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

1. Вакцина Comirnaty (Pfizer-BioNTech, "Комірнаті", "Пфайзер") — розробка німецької компанії BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Тип вакцини — РНК.

Comirnaty містить молекулу, яка називається мРНК і містить "інструкції" з вироблення антигена — білка вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Самого COVID-вірусу вакцина Comirnaty не містить і вона не здатна викликати інфекцію COVID-19.

Згідно з даними виробників, ефективність вакцини становить 95%.

2. Вакцина Moderna ("Модерна") — розробка американської компанії Moderna. Тип вакцини — РНК.

Вона містить молекулу мРНК, яка містить "інструкції" з вироблення антигена — білка вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Самого COVID-вірусу вакцина Moderna не містить і вона не здатна викликати інфекцію COVID-19.

Згідно з даними виробника, ефективність вакцини становить 94,1%. На сайті ВООЗ зазначено, що вакцина Moderna захищає від зараження на коронавірус через 14 днів після введення першої дози приблизно на 92%.

3. Вакцина Janssen (Johnson & Johnson, "Джонсон і Джонсон") — розроблена фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Тип вакцини — вірусний вектор.

Захворювання COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2. Вакцина Janssen містить інший вірус (знешкоджений аденовірус), який був модифікований таким чином, щоб він не міг розмножуватися, але в ньому містився ген, необхідний для виробництва антигена — білка SARS-CoV-2.

Вакцина Janssen не містить самого вірусу і не здатна викликати інфекцію COVID-19.

Згідно з даними виробника, ефективність вакцини Janssen становить 66,9%. Встановлена ефективність захисту від тяжкого перебігу хвороби та потреби в госпіталізації після закінчення 28 днів після щеплення становить 93,1%.

4. Вакцина AstraZeneca ("Астразенека") — розробка англо-шведської компанії AstraZeneca та Оксфордського університету (Велика Британія). ВООЗ схвалила дві версії виробництва вакцини — AstraZeneca-SKBio (Республіка Корея) та CoviShield (Індія). Саме CoviShield зараз застосовується в Україні. Тип вакцини — вірусний вектор.

Захворювання COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2. Вакцина AstraZeneca містить інший вірус (знешкоджений аденовірус), який був модифікований таким чином, щоб він не міг розмножуватися, але в ньому містився ген, необхідний для виробництва антигена — білка SARS-CoV-2.

Вакцина AstraZeneca не містить самого вірусу та не здатна викликати інфекцію COVID-19.

Згідно з даними виробників, ефективність вакцини становить 63%.

5. Вакцина CoronaVac ("Коронавак") — розробка китайської компанії Sinovac Biotech. Тип вакцини — інактивована.

Вакцина містить неактивний, інактивований, "знешкоджений" COVID-вірус — організм реагує на нього і виробляє імунітет.

Згідно з даними виробника, ефективність двох доз вакцини CoronaVac, введених із інтервалом в 14 днів, після закінчення 14 днів після отримання другої дози становила 51% в плані захисту від симптоматичного перебігу захворювання COVID-19. Також зазначено, що ця вакцина попереджає госпіталізацію і важкий перебіг інфекції в 100% випадків.


Станом на 17 вересня в Україні вакциновані 7 млн 922 тис. 415 осіб — це 18% всього населення країни та 21% дорослого населення (віком понад 15 років). Повну імунізацію (дві дози) мають 6 млн 467 тис. 945 осіб — це 82% від тих, хто отримали першу дозу.

Згідно з даними МОЗ, найчастіше українці вакцинувалися препаратами Comirnaty (Pfizer-BioNTech) і CoronaVac.

Показникиосіб% від загальної кількості вакцинованих
 Загальна кількість вакцинованих від COVID-197 922 415100,0%
1.Щеплені вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech)3 151 75039,8%
2.Щеплені вакциною CoronaVac2 212 76327,9%
3.Щеплені вакциною Moderna1 102 04213,9%
4.Щеплені вакциною AstraZeneca (Корея)947 99312,0%
5.Щеплені вакциною CoviShield (AstraZeneca, Індія)487 1876,1%
6.Щеплені вакциною Janssen (Johnson & Johnson)20 6800,3%

Читайте також: Коли буде вироблена перша українська вакцина, повідомив Ляшко (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Україні триває робота зі створення вітчизняної вакцини проти коронавірусу. Вона буде схожа на Moderna і Pfizer, буде здатна захищати від нових штамів COVID-19.

Читайте також: Про розробку української вакцини проти COVID-19 розповіли в НАН України

Медіа-партнери
Прямий ефір