Яка COVID-вакцина може захистити від нових мутацій вірусу, розповіла епідеміологиня

Центр массовой вакцинации в Херсоне. Фото: kanaldom.tv

У світі поширюється новий штам коронавірусу — "дельта плюс". Перші випадки захворювання на цю мутацію зафіксовано і в Україні. Але це не означає, що вакцини від COVID-19 будуть неефективними. Якщо вони зроблені за одним антигеном, вірус вислизатиме. Але є такі, що створені на основі всіх антигенів. Серед них — вакцина CoronaVac. Про це повідомила епідеміологиня Наталія Виноград у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

Вона зазначила, що за період пандемії країни пройшли шлях від уханьського штаму до нещодавно виявленого "дельта плюс", і вже є з чим порівнювати.

Епідеміологиня нагадала, що вакцини бувають різні за типом виробництва: векторні та мРНК-вакцини.

"Якщо вакцини зроблені за одним антигеном, вірус вислизатиме. А є низка вакцин, які створені на основі повногеномного, як ми говоримо, тобто на основі всіх антигенів. Це вакцина CoronaVac. Там є n-антиген, і він унікальний, універсальний, він від багатьох мутацій захищатиме, від усіх захищатиме. Якщо вакцини будуть інактивовані, вони суттєво покращать прогноз для людини, яка потрапляє у критичну ситуацію, коли відбулося інфікування і вона захворіла. Організм буде краще готовий, він захистить, допоможе вийти з тяжчої ситуації у легший варіант клінічного перебігу", — розповіла епідеміологиня.

Наталія Виноград акцентувала, що, незважаючи на появу нових мутацій коронавірусу, вакцинуватися потрібно якнайшвидше, оскільки організму, щоб сформувати імунітет, потрібно щонайменше три тижні. Щоб імунна система перебудувалася і була готова відбивати загрозу, захищати організм.

"Ми трішки запізнилися, але ще не зовсім, тому треба встигнути отримати цей захист. Нехай він буде не абсолютний, нехай він нас не захистить від самого факту інфікування, але він допоможе вирулити з цієї ситуації, якщо відбудеться зараження", — наголосила вона.

Також епідеміологиня зауважила, що суттєво покращити ситуацію з поширенням вірусу надалі допоможуть не лише вакцини, а й нові препарати від коронавірусу.

"Я вірю в технології впливу на епідемічний процес, які можуть суттєво покращити прогноз — застосування препаратів, які вже винаходять і які розширюють на сьогодні можливості терапії. Я вірю, що будуть прориви, і вони вже сьогодні є в Японії, з погляду впливів на збудник", — сказала Виноград.

Повна версія інтерв'ю: Небезпека COVID-штаму "дельта плюс", та як уберегтися: "5 вопросов" із епідеміологинею Наталією Виноград

Нагадаємо, 10 млн українців завершили імунізацію від COVID-19.

Прямий ефір