Як жити по сусідству з країною-агресором: досвід Фінляндії, Естонії, Грузії (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: famagusta.new

Найближчі сусіди Російської Федерації намагаються захистити свої території від можливих претензій із боку країни-агресора. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та окупації частини її територій європейські країни почали активно вживати заходів, щоб обмежити чи унеможливити вплив з боку Росії,  інформує "Дом".

Десятиліттями Фінляндія дотримувалася політики нейтралітету та позаблокового статусу. Але після повномасштабного вторгнення Росії в Україну сусідство з країною-агресором змусило переглянути свій статус. Фінляндія одночасно зі Швецією подали заявки на вступ до НАТО. Дві третини країн-учасниць Північноатлантичного альянсу вже ратифікували необхідні протоколи.

"Путін думав, що зможе розлучити нас. Коли все це почалося, він вважав, що зможе розлучити нас, на мій погляд. Послабити нашу рішучість. Натомість він отримує саме те, чого не хотів. Він хотів фінляндизації НАТО, але отримав НАТОзацію Фінляндії разом зі Швецією", — зазначив президент США Джо Байден.

У Міністерстві закордонних справ Фінляндії вже заявили: з 1 вересня значно скоротять кількість віз, які видаються росіянам. Оскільки європейський повітряний простір закритий для громадян Росії — зараз вони шенгенськими візами перетинають саме кордон з Балканськими країнами, щоб потрапити до інших країн ЄС.

З 18 серпня в Естонії набула чинності заборона на перетин кордону росіянами, які мають на руках туристичні шенгенські візи, видані Таллінном.

Рішення уряду закрити кордон Естонії для туристів у МЗС пояснили тим, що російські платники податків, які відвідують Європу, фінансують війну Росії в Україні.

До візового бану росіян вже приєдналися найближчі сусіди Росії — Латвія та Литва. Підтримати заборону на в'їзд росіян найближчим часом планують у Польщі.

Ввести візовий режим для росіян вимагали й понад 20 неурядових організацій Грузії. Для в'їзду до цієї країни білорусам та росіянам візи не потрібні. Тому саме сюди вони виїжджають найчастіше. Але цим може скористатися Москва. Щоб під приводом захисту співвітчизників запровадити війська та взяти під контроль частини грузинської території.

Читайте також: Активи та нерухомість росіян на 1,7 млрд євро заморозила Італія: що вилучили у олігархів РФ

Медіа-партнери
Прямий ефір