Як захистити право власності на землю і нерухомість в ОРДЛО та Криму, розповів юрист

Павло Лисянський. Фото: dialog.ua

Для того, щоб жителям тимчасово окупованих територій України повернути право власності на свої відібрані будинки, квартири, земельні ділянки, їм, передовсім, потрібно звернутися в правоохоронні органи, щоб задокументувати факт злочину. Про це в ефірі програми "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом" розповів засновник "Східної правозахисної групи" Павло Лисянський.

"Передовсім, якщо у вас відібрали житло: квартиру або будинок, і у вас збережені українські документи, необхідно заявити про це в правоохоронні органи, в Національну поліцію, і задокументувати таким чином ситуацію. Коли ми повернемо контроль, то в базах поліції збережеться, що людина зверталася в конкретний час для того, щоб повернути собі житло. І таким чином воно буде збережено", — пояснив юрист.

За словами правозахисника, даний алгоритм підходить і для іншого майна. Головне — зберегти оригінали документів, які підтверджують право власності.

"Ви маєте пам'ятати: документи тимчасово окупованих адміністрацій Російської Федерації на території України не визнаються. Всі документи українського зразка необхідно зберігати, вони визнаватимуться. Тому, якщо у вас є право власності на квартиру, не слухайте нікого, що нібито необхідно переоформити щось. Мають зберігатися лише оригінали українських документів", — наголосив Павло Лисянський.

Повна версія інтерв'ю: "5 вопросов на злобу дня": як жителям Криму та ОРДЛО повернути відібране житло

Нагадаємо, 20 березня набув чинності указ президента РФ про заборону володіти землею в окупованому Криму "іноземним громадянам". Обмеження введено в Євпаторії, Керчі, Ялті, Судаку. Під заборону не потрапили землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах.

Медіа-партнери
Прямий ефір