Украина наш дом

Як відновлюють пошкоджене житло на Донеччині, розповіли в ОДА

Восстановление жилья в Донецкой области. Фото: dn.gov.ua

На Донеччині триває відновлення пошкодженого внаслідок бойових дій житла по всій лінії дотику. Про це сьогодні, 9 квітня, під час брифінгу розповів заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Відновлено вже 2728 будинків приватної власності", — сказав Філашкін.

За його словами, відновлення житла відбувається за кошти обласного бюджету. В квітні на Донеччину прибули 150 працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для продовження робіт з відновлення пошкодженого житла.

"Закуплені всі будівельні матеріали, щоб допомогти людям. Торік було виділено на відновлення понад 20 млн грн з обласного бюджету. Ніяких проблемних питань у нас не було. Рятувальники працюють у повному обсязі", — повідомив заступник голови Донецької ОДА.

Роботи з відновлення житла тривають по всій лінії дотику в регіоні — від Бердянська до Світлодарської дуги. Цього року в регіоні планують відновити житла не менше, ніж торік.

"Щойно буде режим тиші, ми проведемо передислокацію співробітників ДСНС в такі населені пункти як Жованка, Травневе, Гладосове, Опитне, Водяне, та будемо допомагати людям, як торік. Поки там немає режиму тиші, Донецька ОДА виділяє будівельні матеріали тим людям, які перебувають безпосередньо на лінії розмежування, і вони відновлюють свої домогосподарства власноруч. Щойно буде режим тиші, ми їм допоможемо обов’язково", — запевнив Філашкін.

Нагадаємо, з початку російської агресії на Донеччині внаслідок бойових дій було зруйновано та пошкоджено понад 13,7 тис. будинків як приватної, так і комунальної власності.

Раніше повідомлялось, що на відновлення будинків з бюджету Донецької області виділено 4,6 млн грн. Також із 2020 року й станом на початок лютого грошову компенсацію отримали власники 41 зруйнованого в області будинку.

Читайте також: Понад 110 млн грн виділить уряд на компенсації за зруйноване житло на Донбасі (ВІДЕО)

Прямий ефір