Як віртуальна ідентифікація полегшить життя людей в ОРДЛО та Криму, розповіла експертка

Портал "Дія". Фото: minre.gov.ua

Для забезпечення доступу до адміністративних та інших онлайнпослуг мешканцям окупованих територій Донбасу та Криму треба вирішити питання віддаленої ідентифікації. Про це під час телемарафону "День спротиву окупації АР Крим та м. Севастополя" розповіла директорка Директорату євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації України Гульсана Мамедієва, повідомляє "Дом".

"Неможливо ідентифікувати. Ми працюємо зараз над віддаленою ідентифікацією. Є електронний цифровий підпис — це мобайл-ID та банк-ID. Вони не можуть працювати у Криму, наприклад, мобайл-ID через те, що не працюють номери українських мобільних операторів в Криму", — розповіла Мамедієва.

Міністерство цифрової трансформації зараз працює над додатком "Дія- ID". Це — електронний цифровий підпис у смартфоні. Їм можна користуватися за умови наявності закордонного або біометричного паспорту.

"Отримавши "Дію-ID" один раз, можна отримати доступ до оцифрованих послуг, які вже є на порталі "Дія". Це приклад, як відбувається трансформація цифрового ландшафту, і як ми плануємо поновлювати зв’язки з людьми на окупованих територіях", — пояснила представниця Мінцифри.

Проблем дуже багато, зазначила вона. Серед топ-проблем мешканців окупованих територій в доступі до українських адміністративних послуг — реєстрація народження дитини. Це намагаються вирішити за допомогою сервісу "еМалятко". Він поєднує дев’ять послуг лише за одною заявою.

"При народженні дитини потрібно 20 хвилин, щоб заповнити форму на порталі "Дія", та реєстрацію завершено. Для окупованих територій це буде працювати за рішенням суду. Подальший крок — це вже звернення до електронного суду. Не потрібно буде робити будь-які дії офлайн. Це потребує особливого погляду і врахування особливостей окупованих територій. І так повинно бути з кожною послугою", — розповіла експертка.

Читайте також: Онлайнсервіси для ВПО та мешканців окупованих Донбасу та Криму запрацюють в Україні

Автоматизувати планують процес отримання компенсації за зруйноване житло та доступ до тимчасового соціального житла.

"Є ряд послуг, над якими ми працюємо, але база всього цього — ідентифікація. Вирішуючи цю проблему технологічно, наприклад, за допомогою віртуальних мобільних номерів, стане можливо говорити про збільшення державних послуг, до яких громадяни будуть мати доступ онлайн", — додала представниця Мінцифри.

Нагадаємо, зареєструвати народження дитини онлайн зможуть мешканці ОРДЛО та окупованого Криму, скориставшись послугою "еМалятко". 

Читайте також: Тести та вакцинація від COVID-19 на КПВВ: плани та реалії

Медіа-партнери
Прямий ефір