Як в Україні триває судова реформа під час війни, розповів Веніславський

Федір Веніславський. Фото: kanaldom.tv

В Україні, попри війну, продовжується реформування судової системи. Це питання не втратило актуальності. Є напрацьований пакет законодавчих ініціатив, які наразі проходять обговорення за участю суддівської та експертної спільноти. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів представник президента України у Конституційному суді, народний депутат (фракція "Слуга народу") Федір Веніславський.

"Якщо хтось загалом сьогодні говорить про судову владу, що, мовляв, не можна її реформувати до закінчення війни, тут я категорично не згоден. Судову владу необхідно продовжувати реформувати, ми маємо напрацьований пакет законодавчих ініціатив, які проходять обговорення за участю суддівської, експертної спільноти. Думаю, що ось та процедура, яка була розпочата перед війною про очищення та перевірку на предмет сумлінності, етики, етичних норм та професіоналізму членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, вони мають продовжуватися", — наголосив Веніславський.

За його словами, триває перевірка та формування етичної комісії щодо членів ВРП. І загалом, вважає нардеп, необхідно розробляти такі законодавчі механізми, які повернуть довіру суспільства до судової влади, її неупередженості, некорумпованості та професіоналізму.

ВІн також зауважив, що сьогодні всі органи влади працюють з урахуванням воєнного стану, зокрема й ті органи, які представляють судову владу: Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів перебуває, можна сказати, на певному етапі, близькому до фінішного, в аспекті її формування, тому що було проведено відповідні конкурси, висунуто кандидатів, проведено голосування. Щодо Вищої ради правосуддя, я вже сказав, етична рада, яка була сформована відповідно до тих президентських законодавчих ініціатив, які ми реалізували минулого року, провела певну оцінку відповідності морально-етичним вимогам та професійним вимогам окремих членів ВРП. На вакантні посади оголошено конкурси, які також у зв'язку з війною трохи призупинилися", — розповів Веніславський.

Він вважає, у короткотерміновій перспективі вже цього року Україна отримає діючі і Вищу раду правосуддя, і Вищу кваліфікаційну комісію суддів, і вони почнуть працювати.

Депутат також нагадав, що президент у 2021 році ініціював законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та про створення Київського міського окружного адміністративного суду.

"Цей законопроєкт перебуває у Верховній Раді України, я думаю, коли більш актуальні питання, пов'язані з війною, будуть вирішені, ми повернемося до цього питання", — доповнив Веніславський.

Читайте також: Основна мета судової реформи — відновити довіру громадян, — Веніславський

Прямий ефір