Як збільшити суму аліментів: поради юристки (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: presspoint.in.ua

Аліменти на дітей в Україні врегульовані законодавством, однак їх сума може варіюватися від багатьох чинників. Про це розповіла начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиції Антоніна Загура в програмі "Имею право" телеканалу "Дом".

Згідно із законодавством України, аліменти можуть бути встановлені:

  • у твердій грошовій сумі;
  • у частці від заробітку боржника.

Щодо другого варіанту, то закон рекомендує такі виплати:

  • для однієї дитини — чверть доходу;
  • для двох дітей — третина доходу;
  • для трьох і більше дітей — половина доходу.

"Станом на лютий 2021 року прожитковий мінімум на дитину до 6 років становить 1921 грн. Тобто максимальний розмір аліментів для такої дитини може становити 19 210 грн. Також у законі йдеться про те, що розмір аліментів не повинен перевищувати мінімальний допустимий розмір. Згідно із законом, це 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку", — розповіла Загура.

Мінімальний розмір аліментів в Україні для дитини до 6 років становить 960 грн. Якщо ж виплачують сума менше, потрібно звернутися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів. Для цього потрібно скласти позовну заяву і звернутися до суду.

"Ми можемо попросити суд збільшити розмір аліментів і стягувати їх у твердій грошовій сумі. Наприклад, це може бути 1 тис. грн, 2 тис. грн. Або попросити суд змінити спосіб стягнення аліментів і просити вже частину від доходу", — зазначила юрист.

Якщо ж боржник не працює, то розрахунком аліментів буде займатися виконавча служба. Вона бере до уваги середню зарплату по регіону і, зважаючи на цю суму, здійснює розрахунок.

"Суд завжди перевіряє, чи є у боржника на праві власності рухоме та нерухоме майно, чи є у нього на утриманні інші неповнолітні діти, непрацездатні літні батьки або друга дружина. Ці моменти також враховують", — додала Загура.

Читайте також: Як пенсіонерам ОРДЛО продовжити дію картки "Ощадбанку", розповіла юристка (ВІДЕО)

Нагадаємо, що щоденний соціально-правовий проєкт "Имею право" допомагає жителям тимчасово окупованих територій і "сірої зони" отримати відповіді на найпоширеніші юридичні та побутові питання. Правову підтримку в ефірі телеканалу "Дом" надають юристи безоплатних правових центрів Міністерства юстиції України.

Своє запитання можна поставити:

  • за електронною поштою проєкту "Имею право" [email protected];
  • на Facebook-сторінці телеканалу "Дом";
  • зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги (БПД) 080-021-31-03, скачавши мобільний додаток "Безоплатна правова допомога" або звернувшись безпосередньо до одного з 538 офісів БПД у вашому регіоні для особистих консультацій.
Медіа-партнери
Прямий ефір