Як українцям перевірити стаж і розрахувати пенсію онлайн, розповіла юристка (ВІДЕО)

Елена Маньковская. Фото: kanaldom.tv

Громадяни України мають можливість перевірити свій стаж онлайн на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ), а також самостійно розрахувати майбутній розмір пенсії. Але там існують обмеження від 2000 року. Про це розповіла юристка, заступниця директора Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Маньковська у програмі "Имею право" телеканалу "Дом".

Для того, щоб створити електронний кабінет на порталі ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/), потрібно мати електронний цифровий підпис. Його можна замовити в будь-якому відділенні податкової служби або через Приват24 та Ощад24, якщо є карта цих банків.

Також на порталі ПФУ можна самостійно розрахувати розмір своєї майбутньої пенсії.

"Тут потрібно акцентувати, що в вашому електронному кабінеті на сайті Пенсійного фонду є інформація, починаючи від 2000 року. Якщо у вас був трудовий стаж до 2000 року, ви вручну вводите цей період, вказуєте всі необхідні показники, які у вас є відповідно до вашої трудової книжки, і таким чином, калькулятор розрахує ваш розмір майбутньої пенсії", — пояснила юристка.

У разі, якщо ви хочете просто прорахувати, то інформація вноситься вручну.

"Це не означає, що вона там назавжди і залишиться. Коли ви потім звернетеся для призначення вам пенсії, ви надасте вашу трудову і трудова вже буде відсканована і всі документи теж будуть відскановані. Але попередньо, якщо ви хочете перестрахуватися і просто знати, який у вас буде майбутній розмір пенсії, вам бажано внести це вручну, прорахувати та зрозуміти для себе — достатній рівень пенсії або недостатній", — розповіла Маньковська.

Вона зазначила, що якщо за результатом розрахунку для громадянина недостатній рівень пенсії, то йому потрібно думати над тим, щоб продовжувати свою трудову діяльність. Але водночас акцент робиться на рівні заробітної плати, а не просто на наявності страхового стажу.

До 2004 року навчання в університеті або в училищі рахується до трудового стажу. Також період служби в армії рахується до стажу.

"Наприклад, якщо ви вчилися в технікумі, потім безпосередньо почали працювати, після цього знову ви продовжили вчитися, ось цей весь період також рахується до вашого страхового стажу і ви теж повинні це враховувати під час, як ви будете заповнювати всю необхідну інформацію в електронному кабінеті на сайті Пенсійного фонду", — резюмувала Олена Маньківська.

Читайте також: Критичне мислення, пенсії та ностальгія: як упродовж 30 років змінилася Україна

Як повідомлялося раніше, Міністерство соціальної політики України в межах підготовки проєкту Державного бюджету на 2022 рік опрацьовує пропозиції до календаря підвищення пенсій у 2022 році, що дасть змогу охопити програмою підвищення всі категорії пенсіонерів. Зокрема, пропонується розширити "вікову лінійку" адресних допомог.

Медіа-партнери
Прямий ефір