Як росіянам уникнути мобілізації та не потрапити на війну проти України — поради (ВІДЕО)

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Російська армія набирає десятки тисяч нових добровольців та контрактників у розпал війни проти України. Серед тих, хто потребує поповнення особового складу, — підрозділи, які зазнають втрат. Вакансії про набір військовослужбовців за контрактом почали розміщувати і на біржах праці — так у Росії називають державні регіональні центри зайнятості населення. А співробітники різних підприємств дедалі частіше одержують повістки на навчальні військові збори. У соцмережах з'являються групи, які дають докладні інструкції, як уникнути мобілізації, повідомляє "Дом".

У всій Росії активно шукають нових людей, які поїдуть на війну до України — снайпери, навідники, водії, санітарні інструктори та інші фахівці. Вакансії розміщують на офіційних сайтах з працевлаштування. Контрактникам обіцяють "стабільне щомісячне грошове забезпечення від 30 до 70 тисяч рублів, повне медичне та речове забезпечення, бесплатне збалансоване триразове харчування" та інші привілеї. Солдат шукають і військкоми, які розносять повістки вже і до багатоповерхівок Санкт-Петербурга, і посадовці.

Але чим активніше триває прихована мобілізація, тим більше в Росії та на тимчасово окупованих нею територіях чинять опір участі у війні проти України. Наприклад, мобілізовані в самопроголошеній так званій "ЛНР" відмовляються воювати на території сусідньої так званої "ДНР". А кого добровільно не спокушає обіцяна фінансова винагорода, військкоми ловлять на вулицях.

Як уникнути мобілізації та як діяти, якщо повістку все ж таки вручили, навчають у соцмережах, адміністратори яких займають антивоєнну позицію. Вони розробили докладні інструкції — як не потрапити на війну, у яких попереджають, що військової перепідготовки бути просто не може. Викликати можуть лише на військові збори. А від участі у них можна відмовитись.

"Від військових зборів можуть бути звільнені ті, хто має переконання, що суперечать несенню військової служби. Можна попросити направляти на збори або замінити їх виконанням цивільних обов'язків у межах альтернативної цивільної служби. На підставі конституційного права на відмову від військової служби щодо переконань чи віросповідання", — йдеться в конституції РФ.

Що мобілізованих та контрактників насправді чекає на фронті, у соцмережах показують ті, хто на війну таки потрапив.

А у Генеральному штабі Збройних сил України підрахували — від 24 лютого бойові втрати противника становили 44 100 осіб. Це загиблі. Важко поранених та покалічених мінімум утричі більше.

Читайте також: Кремль відправляє на війну в Україну злочинців, роблячи з них героїв (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, кількість російських військових, які загинули на війні в Україні, стрімко зростає. Але здебільшого родичам загиблих не повідомляють, що їхні близькі більше ніколи не повернуться додому. Їм доводиться самостійно шукати інформацію. І лише одиницям вдається домогтися правди.

Медіа-партнери
Прямий ефір