Як пройти безкоштовні курси для абітурієнтів з ОРДЛО і Криму — всі подробиці (ВІДЕО)

Фото: pexels.com

Міністерство освіти і науки запустило безкоштовні курси для абітурієнтів із Криму і ОРДЛО, щоб спростити їхній вступ до українських вишів. Перша хвиля програми вже стартувала, вона триватиме до травня 2021 року, повідомляє "Дом".

Програма курсів складається з чотирьох предметів:

  • українська мова та література;
  • історія України;
  • математика;
  • профільний предмет на вибір вишу.

Заняття проводяться дистанційно і змішано. Це пов'язано з тим, що не всі діти можуть виїхати з непідконтрольних Україні територій, розповіла перша проректорка Таврійського національного університету ім. Вернадського Юлія Скакун.

"Якщо дитина не може приїхати, вона може звернутися в електронному вигляді — листом або за телефонами, які є в приймальних комісіях — і заявити про своє бажання навчатися на підготовчих курсах", — додала вона.

Друга хвиля цих курсів стартує в жовтні 2021 року і завершиться в травні наступного року. Вона буде включати можливість очної форми навчання. Курси проводяться на базі дев'яти вузів. У Міністерстві освіти зазначають, що з другої хвилі студентів забезпечать житлом і стипендією.

"Ці курси — певний момент, який дозволить дітям виїхати вже на підконтрольну частину України, неокуповану, і вчитися тут, або готуватися до вступної кампанії, яка відбудеться в 2021 році", — розповіла начальник Управління вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки Світлана Кретович.

Водночас діти не мають вступати саме до тих вишів, на базі яких вони проходили навчання.

"Ми хотіли б, щоб курси допомогли цим дітям отримати знання, щоб їм стало легше не тільки здати вступні іспити за спрощеною процедурою, а головне — щоб було легше вчитися вже у виші", — додала Кретович.

Надалі список вузів, на базі яких проводяться курси, розширять. Водночас такі абітурієнти зможуть брати участь в програмі спрощеного вступу "Донбас-Україна" і "Крим-Україна", яка діє з 2016 року.

Раніше повідомлялося, що кількість студентів із тимчасово непідконтрольних Києву територій Донбасу та Криму, зарахованих до українських вишів, за чотири роки зросла вдвічі. У 2020-му їх було понад 2 тис.

Читайте також: Чому в Україні має бути 12-річна шкільна освіта, пояснив Шкарлет (ВІДЕО)

Прямий ефір