Украина наш дом

Як попереджають замовлені вбивства в Україні, розповіли в поліції (ВІДЕО)

Фото: Нацполиция

В Україні навчилися попереджати вбивства "на замовлення". Про це у програмі "Право на право" телеканалу "Дом" розповіла речниця Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) Національної поліції Наталія Калиновська.

Одним з резонансних замовних вбивств цього року став замах на життя начальника внутрішньої безпеки СБУ. Його життя "оцінили" в 50 тис. дол. Організатором замаху оголошено колишнього першого заступника голови відомства.

За словами речниці ДСР Нацполіції Наталії Калиновської, стандартного портрету замовника не існує.

"Метою таких злочинів були або якісь особистісні конфлікти, які виникали у жертви з замовником, або це бізнесконфлікти, коли людина розуміла, що вже довгий час вони не можуть знайти спільну мову і йому простіше просто його ліквідувати", — розповіла вона.

Отримавши інформацію про замах на вбивство, правоохоронці одразу беруться за справу. Речниця ДСР Нацполіції зазначила, що коли жертві повідомляють про замах на її життя, людина спочатку шокована, але потім починають співпрацювати.

"Не можна сказати, що з задоволенням співпрацюють, але йдуть на співпрацю без всяких перешкод, тому що прекрасно розуміють, що якби співробітники вчасно б не втрутилися, то навряд чи вони сиділи завтра там за столом, пили чай і розмовляли зі своїми друзями", — каже Калиновська.

Життя людини "оцінюють" від одної до десятків тисяч доларів, залежно від статусу "клієнта".

Так, влітку торік правоохоронці запобігли вбивству жителя Донецької області — відомого кримінального авторитету. Його замовив інший кримінальний авторитет, пообіцявши виконавцю 50 тис. дол. Розстріл інсценували на трасі "Київ — Харків" біля Пирятина. Під час передачі винагороди організатора затримали.

У жовтні правоохоронці інсценували вбивство керівника адвокатського бюро на Львівщині. У листопаді — врятували життя чоловікові, якого замовив бізнеспартнер. Обидва — жителі Житомирської області. Організатор оцінив життя партнера в 15 тис. дол. Чоловіка затримали під час передачі авансу.

За замовні вбивства в Україні беруться, в основному, люди з "темним минулим". Але саме такі злочини розкриваються швидко, кажуть у поліції.

У 2020 році Служба безпеки України розкрила 12 замовних вбивств.

Читайте також: Дані про можливих замовників вбивства Шеремета отримала поліція

Прямий ефір