Як знизити рівень безробіття в Україні — думка Милованова

Тимофей Милованов. Фото: kanaldom.tv

Рівень безробіття в Україні в даний час досить великий у порівнянні з іншими країнами — 8,8%. Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів президент Київської школи економіки, радник керівника Офісу президента України Тимофій Милованов.

Так, середня заробітна плата у 2022 році планується на рівні 15 258 грн, курс гривні до долара — 28,6-28,7, і рівень безробіття, який зараз становить понад 9%, знизиться до 8,8%.

"Безробіття, про нього ми недостатньо багато говоримо. Якщо ми візьмемо розвинену державу, то політики там кажуть, що людина, яка хоче працювати, повинна мати можливість знайти роботу. Безробіття — це ті люди, які шукають роботу, і не можуть її знайти. 8,8% — це досить великий відсоток безробіття в порівнянні з іншими країнами. Історично у нас близько 8%. Під час пандемії у багатьох країн були періоди, коли цей показник зашкалював за 20%. Але навіть 8-9% означає, що кожна 9-та людина з тих, хто міг би зараз працювати, шукає роботу, і не може знайти. Це дуже багато", — наголосив радник глави ОПУ.

Аби зробити картину більш оптимістичною, в Україні слід реалізувати реформу ринку праці, зокрема розвивати систему рекваліфікації, переконаний президент Київської школи економіки.

"Тут потрібно робити все-таки реформу ринку праці. І професіоналізацію — тобто систему професійно-технічної освіти, систему рекваліфікації. І додавати гнучкості у самому законодавстві для компаній, щоб їм було легше наймати і також навчати, щоб усередині компанії не було такої плинності кадрів. Тобто потрібно змінювати програми зайнятості, програми професійно-технічної освіти. Наприклад, зараз Мінцифрою обговорюється проєкт поліпшення професійної освіти у сфері IT. Доступ для людей, які хочуть перекваліфікуватися", — пояснив Милованов.

Повна версія інтерв’ю: Не витрачати більше, ніж можемо собі дозволити: нюанси держбюджету-2022 обговорюємо з Тимофієм Миловановим

Нагадаємо, 15 вересня Кабмін має подати Верховній Раді проєкт держбюджету-2022. Медицина, інфраструктура, освіта та соціальні програми — фінансування цих напрямів планують збільшити у 2022 році. Водночас доходи хочуть наростити на 161 млрд грн у порівнянні з нинішнім роком, розповів прем'єрміністр України Денис Шмигаль.

Читайте також: Про пріоритетні напрями держбюджету-2022 розповіла Забуранна

Медіа-партнери
Прямий ефір