Як отримати імунітет до COVID-19, розповіла епідеміологиня

Коронавирус. Фото: pixabay.com

Отримати імунітет до COVID-19 можна двома способами — перехворіти на коронавірус або вакцинуватися. Про це у програмі "На самом деле: Россия" телеканалу "Дом" розповіла професорка, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

"У нинішній ситуації вакцинація не просто потрібна, а необхідна. Інакше ми не зможемо нормально спілкуватися, вести звичний нам спосіб життя, зняти маски та респіратори", — сказала епідеміологиня.

Чумаченко нагадала способи поширення вірусу.

"Він передається аерозольним шляхом: виділяється з організму інфікованої людини при кашлі, чханні, розмові, навіть при диханні, та потрапляє в інший сприйнятливий організм, тобто той, у якого немає імунітету. При диханні ви просто вдихаєте заражене повітря. Оскільки людина не може не дихати, то зрозуміло, що вірус дуже легко поширюється", — повідомила професорка.

Вона додала, що маски та респіратори, хоча і затримують поширення COVID-19, однак повністю зупинити вірус не здатні.

"Допомогти зупинити вірус може механічний бар'єр, тобто маска або респіратор. Але не всі люди в громадських місцях носять маски. Вдома ми, як правило, перебуваємо без маски. Маска обмежує, але все-таки кардинально не запобігає поширенню вірусу. А ось якби вірус потрапляв в організм, який має імунітет проти нього, то, звичайно, він би одразу помирав і не поширювався далі", — зазначила Тетяна Чумаченко.

За її словами, отримати імунітет до коронавірусу можна двома способами. Перший — перехворіти, і тоді організм сам виробить антитіла. Однак люди переносять коронавірус з важкими для здоров'я і якості життя наслідками.

"Багато людей загинули, багато хто залишився з важкими наслідками, фактично з інвалідністю. Але існує ще тривалий постковідний синдром: у деяких людей дуже довго не відновлюються смак і нюх. Здавалося б — дрібниця, але це знижує якість життя. На мою думку, ми не повинні обирати такий шлях", — наголосила Тетяна Чумаченко.

Другий спосіб — вакцинація, коли людина отримує імунітет штучним шляхом. Цей спосіб професор описує як найбільш безпечний і максимально ефективний.

"Другий шлях — коли ми можемо отримати імунітет штучним шляхом, під час вакцинації, коли до організму вводиться вакцина, яка дає інформацію про антиген, що містить вірус. Саме ця інформація дозволяє запуститися імунним реакціям і виробити імунітет, який згодом захистить людину, якщо вона зустрінеться зі збудником. Таким чином, обмеження циркуляції вірусу, і зрештою його повне припинення дозволить нам нормально жити, і не звертати уваги на існування збудника COVID-19", — розповіла Тетяна Чумаченко.

При цьому слід враховувати процес мутації коронавірусу.

"Вірус, дійсно, мутує, і дійсно з'являються нові штами. На наше щастя, він мутує не так швидко, як вірус грипу, але все ж зареєстровані вже нові штами, які більш агресивні, швидше передаються, легше проникають до людської клітини, і викликають більш важкі захворювання", —  повідомила Чумаченко.

Професорка додала, що для надійного захисту від коронавірусу в кожній країні в середньому повинно бути захищено 70-75% населення.

"Популяційний імунітет повинен бути досить високим, хоча б 70-75% людей мають бути захищені", —  резюмувала Тетяна Чумаченко.

Повна версія інтерв'ю: Як працює вакцина від COVID-19: деталі від професора Харківського національного медуніверситету

Медіа-партнери
Прямий ефір