Як підтвердити трудовий стаж мешканцям ОРДЛО та Криму, розповів юрист (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: vpoltave.info

Для оформлення української пенсії мешканцям окупованих територій необхідно документально підтвердити трудовий стаж. Про особливості процедури розповів керівник Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України Олександр Баранов у програмі "Имею право" телеканалу "Дом".

Щоб отримувати пенсію в Україні, маючи реєстрацію на непідконтрольній території, передусім потрібно зареєструватися на підконтрольній території та отримати довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Якщо у мешканців окупованих територій немає документів, що підтверджують трудовий стаж, зокрема до 1 січня 2004 року, це можна зробити за певною процедурою. Вона схвалена Пенсійним фондом України торік.

"Для підтвердження стажу роботи на підприємствах, які перебувають на непідконтрольних територіях України, необхідно звернутися до комісії з питань підтвердження стажу роботи, яка дає право на призначення пенсії. Такі комісії працюють при головних управліннях Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях та місті Києві" , — розповідає юрист.

Із заявою про підтвердження стажу роботи можна звернутися до будь-якого територіального управління Пенсійного фонду. Зробити це може особисто заявник або його законні представники.

"Для підтвердження стажу роботи на непідконтрольній території людина подає копію трудової книжки, а також вказує інформацію про двох свідків, які можуть підтвердити її трудовий стаж", — говорить Олександр Баранов.

Обидва свідки повинні перебувати на підконтрольній Україні території, щоб комісія змогла їх опитати.

Разом із заявою про підтвердження трудового стажу потрібні такі документи:

  • паспорт;
  • копія довідки про взяття на облік ВПО (додатково показують оригінал довідки);
  • ІПН або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • трудова книжка;
  • індивідуальні відомості про застраховану особу (за період роботи або довідка про заробітну плату);
  • документи, що засвідчують особливий статус особи (наприклад, посвідчення учасника бойових дій).

"Є ще особливість, пов'язана із внутрішньо переміщеними особами, які перебувають або проживають у Криму. В разі подання ними документів необхідна наявність довідки РФ про те, що цій людині не нараховують пенсію. Тому, щоб уникнути подвійного нарахування пенсії, якщо людина проживала в Криму і працювала там, то необхідно надати довідку про те, що вона не отримує пенсію в РФ", — розповів правозахисник.

Читайте такожЯк пенсіонерам ОРДЛО продовжити дію картки "Ощадбанку", розповіла юристка (ВІДЕО)

Нагадаємо, що щоденний соціально-правовий проєкт "Имею право" допомагає жителям тимчасово окупованих територій і "сірої зони" отримати відповіді на найпоширеніші юридичні та побутові питання. Правову підтримку в ефірі телеканалу "Дом" надають юристи безоплатних правових центрів Міністерства юстиції України.

Своє запитання можна поставити:

  • за електронною поштою проєкту "Имею право" [email protected];
  • на Facebook-сторінці телеканалу "Дом";
  • зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги (БПД) 080-021-31-03, завантаживши мобільний додаток "Безоплатна правова допомога" або звернувшись безпосередньо до одного з 538 офісів БПД у вашому регіоні для особистих консультацій.
Медіа-партнери
Прямий ефір