Як підтвердити стаж роботи для пенсії, якщо у трудовій немає печатки — роз'яснення юриста

Михаил Харин. Фото: kanaldom.tv

Якщо у трудовій книжці у запису про звільнення з заводу немає печатки, Пенсійний фонд може не врахувати стаж роботи на підприємстві при обліку пенсії. У такому випадку людині потрібно буде підтвердити, що вона дійсно працювала на цьому заводі. Можливість довести факт роботи є навіть у разі, якщо підприємство — ліквідовано. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, голова Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.

За його словами, часто через чиюсь недбалість у майбутнього пенсіонера або нинішнього пенсіонера, який хоче здійснити перерахунок пенсії, виникають проблеми.

"Відсутність печатки — це проблема. Пенсійний фонд при здійсненні розрахунку стажу дивиться трудову книжку і посилається на правила її ведення. Де чітко записано, що вона заповнюється уповноваженою особою або керівником підприємства, і підпис завіряється печаткою", — пояснив Харін.

У разі відсутності печатки Пенсійний фонд відмовляє — не зараховує цей період. При цьому у нормативних документах Пенсійного фонду є порядок обліку стажу за відсутності трудової книжки.

"Для цього необхідно надати документи, які підтверджують роботу на цьому підприємстві. Це можуть бути розрахункові листи, копії наказів про звільнення, про зарахування на роботу — будь-які документи... Навіть лист подяки з місця роботи буде підтвердженням", — повідомив юрист.

Якщо підприємство вже ліквідовано, потрібно звертатися до архіву. І вимагати документ для підтвердження, що людина дійсно там працювала. Це Державний архів, куди передані всі справи. Або потрібно шукати правонаступника цього підприємства. Якщо мова йде про період роботи за часів Радянського Союзу, правонаступником може бути підприємство у Москві.

"У такому випадку можна звернутися до суду. Якщо є документи, і головне, якщо є два свідки, які можуть підтвердити роботу, бажано, щоб це були товариші по службі, співробітники, у яких у трудовій записано без помилок, що вони працювали там", — пояснив Харін.

Навіть якщо Пенсійний фонд не зарахував відразу цей період роботи, надалі можна звертатися за перерахунком пенсії — з урахуванням через відсутність печатки в трудовій книжці не зарахованого періоду.

Читайте також: Хто отримає надбавку до пенсії з 1 липня, розповіли у Пенсійному фонді

Прямий ефір