Украина наш дом

Як подати заявку на відновлення житла на Донбасі: "5 вопросов на злобу дня" із заступником очільника Донецької ОДА

Фото: facebook.com/pressjfo.news

У Донецькій області стартував черговий етап відновлення житла, пошкодженого внаслідок обстрілів. Минулого року рятувальники відновили понад 1300 будинків, в цьому році планують відремонтувати не менше.

Скільки часу знадобиться на відновлення всіх пошкоджених будинків і які руйнування зустрічаються найчастіше — розповів заступник очільника Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

Ведучий — Олег Борисов.

— Як людям, чиї будинки були пошкоджені внаслідок бойових дій, подати заявку на їхнє відновлення?

— 1 квітня почався черговий відновлювальний процес по всій лінії фронту. Ми задіяли співробітників ДСНС із шести областей — це Миколаївська, Херсонська, Харківська, Львівська, Черкаська області. Приїхали 150 осіб, які почали процес відновлення по всій лінії розмежування, починаючи з півдня: від Бердянська, Широкіно до Світлодарської дуги.

Відновлювальний процес триває вже четвертий рік. Заявки можна подати в органи місцевого самоврядування, військово-цивільні адміністрації. Вони працюють, приймають заявки і процес відновлення триває.

— Скільки потрібно часу, щоб відновити всі будинки в Донецькій області?

— Від початку бойових дій було зруйновано 12,5 тис. будинків. На сьогоднішній день відновлено 2693 будинки. Це означає, що 2693 сім’ї повернулися до своїх домівок. Це велика цифра.

У минулому році ми відновили 1370 будинків. В цьому році буде відновлено не менше. У минулому році ми почали процес відновлення в червні, а в цьому році — з 1 квітня.

Будинок із середніми руйнуваннями відновлюється до трьох діб. Якщо будинок сильно постраждав — зруйновані несучі стіни або дах — то відновлення займає до місяця. Все залежить від того, який це будинок — двоповерховий, багатоповерховий.

— Ремонт відбувається за рахунок державних коштів?

— Усі гроші виділяються з матеріального резерву військово-цивільної адміністрації Донецької області. У минулому році було виділено близько 20 млн грн на процес відновлення: закупівлю будівельних матеріалів, розселення, годування співробітників ДСНС. Для того, щоб з хлопців щось вимагати, їх потрібно спочатку забезпечити побутом, а потім вимагати з них виконання роботи.

— В цьому році можуть зменшити фінансування через пандемію коронавірусу?

— Глава військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко поставив завдання — відновити цього року не менше будинків, ніж минулого. Ми це завдання виконаємо.

— Які ушкодження будинків зустрічаються найчастіше?

— В основному це руйнування даху, руйнування балок, вікон. Але найчастіше — дах. Якщо не тече дах і не задуває вітер, то у людей вже більш сприятливі умови життя. Якщо не постраждали несучі стіни, звичайно.

У минулому році ми дуже чекали режим тиші. У таких населених пунктах, як Жованка, Травневе, Гладосове, Опитне, Водяне ми отримали режим тиші вже практично під кінець літа. Тоді провели дислокацію співробітників ДСНС в ці населені пункти. У минулому році ми відновили практично 90% всіх пошкоджень, які були саме в цих населених пунктах.

Прямий ефір