Як планують розселити всі місця компактного проживання переселенців, розповіли в Мінреінтеграції

МКП переселенцев в селе Чмыровка Луганской области. Фото: ombudsman.gov.ua

В Україні 150 місць компактного проживання (МКП) внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Там мешкає 6 тис. 120 осіб. Відмовитися від таких місць та розселити звідти переселенців — у планах влади. Про це розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", інформує "Дом".

За її словами, це стратегічне завдання. Для того, щоб забезпечити цих людей житлом, необхідно виділити щонайменше 2 млрд грн.

"Зараз МКП — це або об’єкти, які нам у 2014 році стихійно забезпечували німці, або санаторії, які абсолютно не пристосовані до зимового перебування. Сказати, що розселення стане розв'язанням проблеми, то ні. Тому що це питання більш ширше і не складається виключно у розселені", — сказала Драганчук.

За словами заступниці міністра, громадяни, які на сьогодні перебувають в МКП, мають значно більше проблем, ніж просто житлові. Це і працевлаштування, і освіта.

"Бо в них часто проживають літні люди, діти, які не відвідують шкіл. Тому виключно квадратними метрами обрахувати проблему не можна. Щоб підійти до цього питання комплексно, необхідно до кінця року взяти декілька пілотних проєктів, з ким ми почнемо розробляти план розселення МКП. Скоріше за все це буде Кривий Ріг, Одеса, і, можливо, третій — Київ. Далі на прикладі розселення цих трьох місць ми зможемо зрозуміти, як діяти по всім іншим", — розповіла Драганчук.

Також вона висловила сподівання, що розселення в пілотних проєктах розпочнуть з другого кварталу 2022 року.

"Після розселення цих трьох МКП можна буде говорити про майбутні перспективи. Необхідно знайти механізм і переконати приймальні громади на співпрацю в цьому напрямку. Тут має буди і зацікавленість і відповідальність територіальних громад, де на сьогодні перебувають МКП, та звичайно самих переселенців, що проживають в МКП", — резюмувала Інна Драганчук.

Читайте також: Як живуть переселенці у дитячому таборі на Луганщині, перевірили монітори омбудсмана (ФОТО)

Нагадаємо, раніше Драганчук розповіла, що в Україні у 2021 році за житловими програмами для ВПО отримано в шість разів більше фінансування, ніж в попередньому. Сума зросла з 20 млн до 125 млн грн. На сьогодні за кожним напрямком забезпечення житлом є чинна програма.

Читайте також: "Умови не тільки не придатні, але й небезпечні": як живуть переселенці в модульному містечку Харкова (ФОТО)

Медіа-партнери
Прямий ефір