Як переселенцю відновити втрачену довідку ВПО — консультація юриста (ВІДЕО)

Антонина Загура. Фото: kanaldom.tv

Переселенець, який втратив довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО), або вона була зіпсована, має право отримати її дублікат. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла начальниця відділу Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мін'юсту Антоніна Загура.

Так, порядок постановки на облік як ВПО, а також отримання відповідної довідки ВПО, врегульовано постановою Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб".

"Згідно з даною постановою, довідка ВПО є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення, а також сам факт постановки такої особи на облік. Цим порядком передбачено, що в разі, якщо заявник втратив довідку або вона була зіпсована, уповноважені органи соціального захисту мають право безплатно видати дублікат такої довідки за заявою ВПО", — повідомила Загура.

Щоб отримати дублікат, громадянину слід звернутися до органів соціального захисту, де він подавав від самого початку заяву про взяття на облік, і написати заяву про видачу дубліката.

"Річ у тому, що уповноважені органи соціального захисту мають всю інформацію, яка стосується цього громадянина й постановки його на облік як ВПО. Вони ведуть журнал реєстрації виданих довідок. Крім того, Мінсоцполітики веде єдину інформаційну базу даних про ВПО. І органи державної влади, органи місцевого самоврядування мають право безоплатно здобувати будь-яку інформацію з цієї бази на їхній запит", — розповіла юристка.

Крім цього переселенець має право оформити електронну довідку ВПО. Для цього потрібно встановити на мобільному пристрої застосунок "Дія" та пройти електронну ідентифікацію.

"Ця довідка підтверджує статус людини. І для того, щоб користуватися пільгами, а також зокрема, наприклад, мати право отримати безоплатну вторинну правову допомогу, потрібно надати оригінал цієї довідки. Це можна зробити через застосунок "Дія", але в такому випадку звернення доведеться також подавати в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису", — додала Антоніна Загура.

Читайте також: В яких випадках можуть відмовити у видачі довідки переселенця, пояснили юристи

Про те, як отримати довідку ВПО без "прописки" в паспорті, — читайте тут

Медіа-партнери
Прямий ефір