Як переселенцю отримати адресну допомогу, розповіла юристка (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні можуть претендувати на щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Що необхідно для її отримання, у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка, начальник відділу Білоцерківського місцевого центру безоплатної правової допомоги Мін'юсту Олена Вдовика.

Юристка зазначила, що заяву щодо отримання адресної допомоги при бажанні має право подати кожен член родини.

Щоб отримати щомісячну адресну допомогу необхідно:

  • перебувати на обліку як внутрішньо переміщена особа;
  • не мати на депозитному рахунку суму, яка перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму;
  • не мати в інших регіонах житла, крім житла, яке розташоване на окупованій території.

Адресна допомога призначається на шість місяців і може бути продовжена.

"По-перше, потрібно звернутися в "Ощадбанк" і відкрити там грошовий рахунок. Далі там можна написати заяву про надання адресної допомоги. Потрібен паспорт, код, а також паспорти та коди інших членів родини та їхні копії. І документи, які підтверджують ваші родинні зв'язки: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб. Після того, як ви надасте ці документи, ви подаєте заяву, написану в довільній формі від усіх членів родини, які уповноважили вас отримувати таку грошову допомогу", — розповіла Олена Вдовика.

Юрист звернула увагу, що банк не може не прийняти таку заяву. Протягом трьох днів фінустанова передає документи в управління соціального захисту. А там впродовж 10 днів розглядають документи та вирішують — надавати таку допомогу чи відмовити.

"Якщо ви з моменту подачі заяви в банк протягом 15 днів не отримали жодного повідомлення, рекомендую написати письмову заяву в управління соцзахисту, де вам вже докладно все пояснять", — уточнила фахівець.

Читайте також: Не допомагає у вихованні: чи можна позбавити одного з батьків прав на дитину (ВІДЕО)

Прямий ефір