Як визначається розмір допомоги по безробіттю, розповів юрист (ВІДЕО)

Центр занятости. Фото: 06452.com.ua

Перебувати на обліку служби зайнятості й отримувати виплати з безробіття в Україні можна не більше, ніж 270 днів. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів глава Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції Олександр Баранов.

За словами юриста, виплати здійснюються максимум 270 днів. Однак є певні обмеження. В межах цього терміну служба зайнятості може запропонувати вакансію два рази. Якщо безробітний два рази відмовляється, виплати теж можуть бути припинені.

Юрист зазначив, що в службі зайнятості є кар'єрний радник, який постійно контролює, що відбувається з людиною, яка перебуває на обліку в службі зайнятості. І якщо, наприклад, вона не виходить понад місяць на контакт з радником, теж може бути позбавлена виплати.

Олександр Баранов також звернув увагу на те, що якщо людина перебуває, наприклад, на самоізоляції, і не може пройти співбесіду в організації, куди їй пропонує прийти служба зайнятості, вона може звернутися із заявою перенести співбесіду.

"Раніше можна було і після закінчення виплат перебувати на обліку служби, а зараз такої можливості немає. Виплати закінчилися — перебувати на обліку далі неможливо", — уточнив Олександр Баранов.

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу). Залежно від тривалості страхового стажу, безробітний отримає допомогу, якщо має:

  • стаж до 2 років — 50% середньої зарплати;
  • від 2 до 6 років — 55%;
  • від 6 до 10 років — 60%;
  • понад 10 років — 70%.

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 9080 грн.

Зазначимо, рішення щодо виплат ухвалюється службою зайнятості на підставі тих документів, які подаються. Це, зокрема, довідка про доходи за попередні періоди.

Читайте також: Як повернути гроші за придбаний в магазині товар, пояснила юристка (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір