Як не захворіти в холодному бомбосховищі — важливі рекомендації

Бомбоубежище. Фото: inforesist.org

Сьогодні українці змушені багато часу проводити у підвалах та бомбосховищах. Рекомендації про те, як не замерзнути у холодному приміщенні, надає пресслужба Краматорської міської ради, інформує "Дом".

Як потрібно одягатися:

  • одяг має бути багатошаровим — навіть кілька тоненьких одягнених на вас речей створять додатковий утеплювальний шар. Не знімайте в бомбосховищі взуття, навіть якщо ви вкрилися теплими пледами та сидите на карематах;
  • поперек і ноги — основні зони, переохолодження яких може призвести до захворювання нирок та сечового міхура. Тому в підвалі або бомбосховищі важливо не тільки сидіти на теплому, щільному покритті, яке ви принесете з собою, але й утеплити зону попереку;
  • врятує також термобілизна, а якщо її у вас немає, надягніть між шарами одягу синтетичну кофту або штани — синтетика допоможе утримати тепло;
  • також важливо не переохолоджувати голову: краще із цим завданням впорається саме шапка, а не капюшон.

Щоби зігрітися в холодному приміщенні, можна нанести тонким шаром мазі, що зігрівають, на ту ж зону попереку (гепаринова мазь, диклофенак), які допоможуть покращити кровообіг.

Чи можна спати в бомбосховищі

Сон — найкращий захист для нервової системи. Так вона швидше "відключиться" та "переварить" стрес, що накопичився. Але сон має бути безпечним, тому спіть не на холодній підлозі.

Чим краще зігрітися

Чай і кава — не найкращий спосіб зігрітися, тому що за своїми якостями вони не напої, що зігрівають. Замінити їх можна окропом або теплою водою, тому завжди беріть із собою термос. Додавши до окропу лимон або варення, ви отримаєте напій, що зігріває.

Зник апетит і не хочеться пити

Не турбуйтеся, якщо зник апетит і не хочеться пити. Ви мало ходите в туалет. І це тимчасові процеси, які зараз "на паузі". Згодом усе відновиться.

Читайте також: Де ховатися у квартирі під час бомбардування — правила, що рятують життя

Прямий ефір