Як міжнародна спільнота може допомогти Україні в деокупації Криму та ОРДЛО — думка експерта

Юрий Кочевенко. Фото: kanaldom.tv

Для того, щоб допомогти Україні деокупувати Крим, а також окремі райони Донецької і Луганської областей, міжнародна спільнота має, передусім, не сприяти економічному посиленню країни-агресора — Російської Федерації. Таку думку озвучив директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

"Найперше, їм не слід робити нічого, що може економічно посилювати країну-агресора, але ж саме це ми нині і спостерігаємо. Бо війна коштує дорого, особливо війна на чужій території. Кожен євро, зароблений "Газпромом" у Європі — це кулі та снаряди, які будуть летіти в українців. Це найважливіше питання. Не можна однією рукою накладати якісь санкції, а іншою — давати можливість агресорам багато заробляти", — переконаний військовий експерт.

Другий аспект, на якому акцентував увагу Кочевенко, — це здійснення прямої військової допомоги.

"Ми повинні говорити про безоплатну передачу цих коштів українській армії. Адже ми тут воюємо не тільки за себе. І німецький уряд, як уряд будь-якої європейської країни, має розуміти, що як тільки Російська Федерація розправиться з Україною, вона відразу переключить увагу далі. І ми тут стримуємо. Ми воюємо не за Україну. Ми воюємо за весь вільний світ проти світу минулого, світу автократії, світу порушення прав людини, світу, в який усіх хоче затягнути путінська Росія", — резюмував експерт.

За його словами, нині саме Німеччина блокує закупівлю низки видів озброєння Україною на міжнародних майданчиках, мотивуючи це тим, що не можна продавати зброю країні, в якій триває військовий конфлікт.

Повна версія інтерв'ю: Результати переговорів Зеленського зі Штайнмаєром: "5 вопросов" із військовим експертом Юрієм Кочевенком

Нагадаємо, два нових звернення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду підписала генпрокурор України Ірина Венедіктова.

Прямий ефір