Як консолідувати країни навколо українського питання, пояснила експертка Кримської платформи

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ru

Кримську платформу підтримали 46 країн і міжнародних організацій. Але платформа відкрита й для інших країн. Консолідація навколо українського питання після виступу президента Володимира Зеленського на Генасамблеї можлива завдяки тонкій і послідовної дипломатичній роботі. Тому дуже багато залежить від роботи українських посольств, представництв у тих країнах, які Україна хоче долучити. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі спецпроєкту "Україна в ООН" телеканалу "Дом" заявила заступниця голови правління Центру оборонних стратегій, членкиня експертної мережі Кримської платформи Аліна Фролова.

"В цілому Кримська платформа має три треки. Державний — робота з державою-партнером у цілому. Парламентський вимір — це робота між різними парламентськими комітетами різних країн, що теж важливо, бо, наприклад, Конгрес США дуже сильно впливає на зовнішню політику, на побудову президентом політики щодо України та інших країн. Тому робота парламентського напряму вкрай важлива й з точки зору ухвалення міжнародно-правових актів підтримки в організаціях такого рівня, як ООН, НАТО та у всіх інших міжнародних організаціях", — сказала Фролова.

Третій напрям, за її словами, — це експертна спільнота, так званий експертний трек.

"І тут дуже багато залежить від наших експертів. Ми маємо постійно розширювати кількість закордонних експертів, яким стає цікавою тема деокупації Криму. Ми маємо залучати аналітичні центри", — зазначила Фролова.

Експертка пояснила, що це важливо, тому що в багатьох країнах зовнішня політика формується, зокрема, за участі експертного товариства, аналітичних центрів, які дають свої рекомендації.

"І чим більше закордонних експертів знатимуть та розумітимуть проблематику Криму, тим імовірніше, що ми побачимо розв’язання цієї проблеми та більш активну участь урядів цих країн. Тому ми на самому початку роботи, треба нам робити "домашню роботу", тоді буде консолідація", — повідомила заступниця голови правління Центру оборонних стратегій.

Читайте також: Дві основні проблеми окреслила Україна в ООН, — експертка

Нагадаємо, президент України вперше виступав на Генеральній асамблеї, заручившись підтримкою 46 країн і міжнародних організацій у межах Кримської платформи.

Читайте також: Світова спільнота може допомогти звільнити утримуваних Росією українців, — експертка

Медіа-партнери
Прямий ефір