Украина наш дом

Як карантин вплинув на наповнення Пенсійного фонду, уточнили в Мінсоцполітиці

Николай Шамбир. Фото: unian.net

Незважаючи на карантин, ресурсів Пенсійного фонду вистачить для виплати пенсій та запланованих їх підвищень. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" заявив радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

Він визнав, що карантин вплинув на відрахування до Пенсійного фонду. Проте, тенденції січня-лютого позитивні.

"Те, що ми бачимо за перші два місяці цього року, — очікуваний результат. Як ви пам'ятаєте, в січні був досить жорсткий локдаун, була зупинка багатьох сфер економіки. Однак ми отримали надходжень більше, ніж в січні минулого року, коли ще не було карантину. Це можна вважати позитивним результатом. Нормальні надходження спостерігаються і в лютому", — сказав радник міністра.

Микола Шамбір очікує, що ресурсів бюджету Пенсійного фонду "досить для того, щоб виконати всі програми з підвищення і виплати пенсій в цьому році".

Повна версія інтерв'ю: Як підвищуються пенсії в Україні: інтерв'ю з радником міністра соціальної політики Миколою Шамбіром

Нагадаємо, Шамбір повідомив, що в березні здійснена щорічна індексація пенсій, виплати підвищилися на 11%. Також протягом року передбачено ще п'ять етапів підвищення пенсії в залежності від категорії одержувачів.

Прямий ефір