Як громадяни з окупованих територій отримують українську пенсію, розповіли у Мінсоцполітики

Иллюстративное фото: pixabay.com

Міністерство соціальної політики України постійно стежить за тим, щоб 626 тис. пенсіонерів з тимчасово окупованих Росією територій України, отримували вчасно пенсії. І вони виплати отримують. Про це розповіла очільниця відомства Марина Лазебна в інтерв'ю "Радіо Свобода", інформує "Дом".

"Внутрішньо переміщених осіб, як ми їх називаємо. Всі ці пенсіонери отримують пенсії на картки в "Ощадбанку", там немає жодної виплати через пошту. Тому ми дивилися, де ці люди, вони знімають кошти чи не знімають. Знімають. Користуються, виплати отримують", — сказала вона.

Але, як зазначила міністерка, проблема не в цьому.

"Проблема в тому, що ми знали іншу кількість людей, яка в період із 2014 року навіть прийшла на територію підконтрольну Україні, яка заявила про себе і навіть була зареєстрована, облікована. Але залишилися отримувати постійно тільки 626 тис. Тобто всі інші припинили приїжджати. Потрібні були ці довідки. Зараз вже ці довідки навіть карантинний закон це припинив. Тому питання є і питання треба вирішувати", — пояснила вона.

За словами Лазебної, цим питанням сьогодні опікується уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

"Тому що вона добре як соціальний міністр (від 27 лютого до 2 грудня 2014 року — ред.) знає соціальне законодавство. Коли припиняється виплата, держава має поновлювати і так далі. Тобто це теж про права людини. І ми сьогодні напрацьовуємо це питання для поновлення виплат, скільки треба коштів, хто ці люди", — розповіла Марина Лазебна.

Щодо громадян, які раніше отримували пенсію, а тепер перестали, тому що не можуть доїхати, інформації про їхню кількість немає.

"Я знаю, що Олексій Резніков (віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України — ред.), команда Мінцифри довго працювали над тим, як зробити це підтвердження, ідентифікацію цієї людини, щоб ми могли їй нараховувати. Сьогодні тільки завізувала проєкт розпорядження. Він розроблений Міністерством реінтеграції, він так і називається "Стратегія деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій". Можливо, там буде вектор і дорожня карта руху України до повернення територій і людей, найголовніше", — додала очільниця Мінсоцполітики.

Читайте також: Кому в Україні підвищать пенсії 1 липня, а кому чекати осені, пояснила міністерка

Нагадаємо, що "Ощадбанк" подовжив термін дії платіжних карт переселенців.

Медіа-партнери
Прямий ефір