Украина наш дом

Як дітям з ОРДЛО та Криму отримати освіту дистанційно, пояснила юрист (ВІДЕО)

Школа. Фото: freeradio.com.ua

Дитина, що проживає на тимчасово окупованій території Донбасу чи Криму, може здобути середню освіту дистанційно або екстерном на підконтрольній Україні території. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка, начальниця відділу Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Вдовика.

"Для тих дітей, які знаходяться на окупованій території, можливо отримання освіти в формі дистанційної або екстернатною формою. Екстернат — це така форма, коли дитина вчиться сама вдома, але прикріплена до якоїсь школі. Дистанційно — це коли учень навчається онлайн, він постійно взаємодіє з учителем, постійно знаходиться на уроці, та контрольні він здає онлайн", — пояснила юристка.

Щоб влаштувати дитину в школу на підконтрольній Україні території, батькам потрібно:

  • на сайті Міністерства освіти України або обласних департаментів освіти вибрати школу;
  • написати заяву на ім'я директора школи;
  • надати свідоцтво про народження дитини.

"Таку заяву можна подавати в електронному вигляді, за допомогою факсу або відправити звичайним листом. Наступний крок — це почекати підтвердження школи. Після того, як ви отримаєте підтвердження, ваша дитина вже може почати вчитися. Але зверніть увагу, що вашу дитину зарахують в той клас, який буде відповідати рівню її знань", — розповіла правозахисниця.

При школах працює спеціальна комісія, яка визначить рівень знань дитини, продовжила Олена Вдовика.

"Якщо ваша дитина буде поступати до 10-го класу, то вам також необхідно надати документ про закінчення базової загальної освіти, який видано на підконтрольній Україні території. Якщо у вас такого документа не буде, вашу дитини зарахують в загальну школу. Після тестування вона здає підсумкову державну атестацію, та тільки тоді вона зможе вступити в 10-й клас", — додала юристка.

Раніше повідомлялось, що державна підсумкова атестація для учнів четвертих, дев'ятих та одинадцятих класів цього року через пандемію коронавірусу буде добровільною і необов'язковою.

Читайте також: Студенти-переселенці можуть розраховувати на пільги в освіті (ВІДЕО)

Прямий ефір