Як адресна допомога переселенцям надається під час карантину, пояснили юристи

Иллюстративное фото: rubryka.com

В Україні адресна допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО) автоматично продовжується на період карантину, запровадженого задля недопущення поширення COVID-19, та плюс 30 днів після нього. Також на час карантину призупинена дія норми, за якою переселенцям, які перебувають на тимчасово окупованій території (ТОТ) понад 60 днів, зупиняють нарахування допомоги. Про це повідомили юристи Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), інформує "Дом".

Так, щомісячна адресна допомога ВПО для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, надається ВПО, які перемістилися з ТОТ, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також ВПО, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, їхнім дітям, які народилися після дати початку проведення АТО, тимчасової окупації.

Під час карантину до нормативно-правових актів були внесені зміни, згідно з якими, якщо у ВПО змінились обставини, і вона претендує на більшу суму адресної допомоги, то після закінчення карантину людина може подати документи на перерахунок суми виплат із моменту виникнення нових обставин.

Однак ця норма діє в обидві сторони. Якщо під час карантину змінились обставини і адресна допомога була нарахована у більшому об’ємі ніж мало бути, то після карантину буде здійснено перерахунок і отримувачу доведеться повернути надмірно сплачені кошти.

Юристи зазначають, що нині заява разом із необхідними документами приймається лише, якщо її надіслано поштою або в електронній формі через офіційний сайт Міністерства соціальної політики.

Крім того, у профільній постанові написано, що особа може подати документи посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або в центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Читайте також: Як переселенцю отримати адресну допомогу, розповіла юристка (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Україна щороку в середньому виділяє 3 млрд грн на адресну допомогу ВПО. Проте, якщо говорити про надання допомоги окремим сім’ям, то виплачені суми відносно невеликі.

Медіа-партнери
Прямий ефір