Чи зміниться антиросійська позиція Італії після виборів: оцінки та думки

Ілюстративне фото: Facebook

Дострокові парламентські вибори в Італії призначено на 25 вересня. Маріо Драгі обіймав посаду прем'єр-міністра 18 місяців, і пішов у розпал найбільшої за останнє десятиліття політичної кризи. Після його звільнення, припускають експерти, президент РФ Володимир Путін може зайнятися Італією, передає "Дом".

Як пише оглядачка агентства Bloomberg Марія Тадео, італійський політичний клас відчуває дивне захоплення Росією.

"Коли Драгі піде з посади, Путін, безперечно, перевірить рішучість його наступника, можливо, сподіваючись, що старі дружні стосунки можуть призвести до більш м'яких санкцій та тиску на Україну, аби вона погодилася на продиктований мир... Але незалежно від того, хто очолить наступний італійський уряд, зараз не час зводити нанівець агресивну позицію Маріо Драгі щодо Росії", — вважає Тадео.

За даними соцопитувань, фаворитом серед італійців вже стала Джорджія Мелоні та очолювана нею праворадикальна партія "Брати Італії". Чи створить Мелоні коаліцію правих сил разом із Сільвіо Берлусконі та Маттео Сальвіні, і чи буде цей уряд більш стабільним, ніж усі попередні, поки не зрозуміло. Але є ймовірність, що позиція щодо РФ може змінитися.

"Це поєднання досить токсичне у зовнішній політиці, щоб викликати подив у Вашингтоні та Брюсселі. Берлусконі та Сальвіні відіграватимуть центральну роль у такому уряді. Італія не може потрапити у пастку, вона не повинна стати воротами Росії до Європи", — наголосила Тадео.

На сьогодні в Італії немає жодної політичної партії, яка може самостійно набрати достатню кількість голосів, щоби сформувати моноуряд.

А говорити про те, що майбутнім прем'єр-міністром Італії стане Мелоні, поки що передчасно, каже експертка у галузі міжнародних відносин Вікторія Вдовиченко.

Позиція Джорджії Мелоні та її партії щодо України така ж, як була в уряду Драгі, впевнена експертка.

"Лідерка партії, хоча вона перебувала в опозиції до уряду Драгі, ніколи не заперечувала факт підтримки України, українців та надання зброї Україні. І про це вона говорила у березні, у квітні, у травні", — сказала вона.

Тим часом в італійських ЗМІ зараз спалахує "Руссо-гейт". Як зазначила Вікторія Вдовиченко, газета La Stampa пише про можливу "руку Кремля", яка допомогла уряду Драгі піти.

Журналіст Якопо Якобоні опублікував розслідування, де фігурують дипломати із російського посольства в Римі.

"Є свідчення про те, що звернення та взаємозв'язки лідера вже тепер іншої партії Маттео Сальвіні, "Ліга", у травні разом із посольством Російської Федерації в Італії, призвели до того, що ці кроки і цей взаємозв'язок певним чином вплинули на те, що уряд Драгі розпався. І зараз більшість із партій вимагають розслідування незалежною комісією", — пояснила Вдовиченко.

Колишній прем'єр-міністр Італії Енріко Летта, який також зараз бере участь у виборах, виступаючи 25 липня, сказав, що його дуже непокоїть можливість впливу Росії на цю виборчу кампанію і зажадав втручання розвідки.

Якщо "російський слід" підтвердиться, то вторгнення в урядові справи країни ЄС, члена НАТО і G7 спричинить серйозні наслідки, зазначають експерти.

Читайте такожЯк політична криза в Італії може вплинути на Україну (ВІДЕО)

Нагадаємо, прем'єр Італії Маріо Драгі вдруге подав прохання про відставку президентові Серджо Матареллі. 

Медіа-партнери
Прямий ефір