Украина наш дом

Через окупацію претензії українських підприємств до Росії складають понад 4,5 млрд дол., — Єнін

Євгеній Єнін. Фото: liga.net

Позови українських підприємств, які втратили власність і прибуток від агресії Росії на Донбасі та окупації Криму, подані у понад 12 комерційних арбітражів. Загальна сума претензій складає понад 4,5 млрд дол. Про це у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Наші позовні претензії обчислюються понад 4,5 млрд дол. І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, щоб звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили", — сказав Єнін.

Він повідомив, що процеси тільки почалися, але вже є перші позитивні результати.

"Якщо говорити про комерційні арбітражі, у нас їх понад 12. А по трьох з них, як мінімум, є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно 250 млн дол.", — повідомив заступник міністра.

Єнін зазначив, що головні позови ще попереду, "той же "Нафтогаз" успішно пройшов юрисдикційну фазу".

Звичайно, Росія намагається оскаржити рішення комерційних арбітражів.

"Але це не зупиняє рішення, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже "а куди йдуть наші гроші?"... І скільки б російська сторона не відтягувала наступ наслідків, це все більш і більш здорожує ціну", — вважає заступник міністра.

Єнін акцентував, що рано чи пізно рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для Російської Федерації, "яка опиниться в абсолютній ізоляції".

"Яка змушена буде оплачувати багатомільярдні рахунки за програними позовами. Все це рано чи пізно призведе до того, що ми відновимо мир на нашій землі. Ми доведемо людям, що справедливість є, і ми будемо пишатися тим, що змогли зробити це", — резюмував він.

Повна версія інтерв'ю: Про суди проти РФ та умінні жити в одній державі: "Неофициальный разговор" із заступником міністра закордонних справ Євгеном Єніним

Нагадаємо, визнати Росію державою, що спонсорує тероризм, — одна з цілей України у відстоюванні своїх прав в міжнародних судах через агресію РФ на Донбасі. Наслідки для РФ можна спрогнозувати з санкцій, які на сьогодні діють відносно Ірану і низки інших держав — вони не мають доступу до іноземних інвестицій, технологій, торгівля з ними обмежена.

Прямий ефір