Підсумки Sea Breeze-2021: результати наймасштабніших військових навчань оцінили експерти (ВІДЕО)

Sea Breeze-2021. Фото: Facebook / ВМС ВС Украины

Спільні маневри в межах міжнародних військових навчань Sea Breeze-2021, які сьогодні, 10 липня, офіційно завершилися в Одесі, в черговий раз довели, що українські військові можуть ефективно працювати за стандартами НАТО. Про це заявив заступник командира тактичної групи "65" 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Кайл Хант під час церемонії закриття. Цьогоріч ці навчання стали наймасштабнішими за всю історію їхнього проведення. Експерти високо оцінили їхні результати, повідомляє "Дом".

Під час масштабних навчань військові 30 країн відпрацьовували маневри і в морі, і на суші, і в повітрі — кораблі пройшли 20 тис. км, водолази 330 разів спускалися під воду, а льотчики понад 80 годин провели в повітрі.

"Усі ми були разом. Всі завдання, які були поставлені на навчаннях Sea Breeze-2021, були виконані в повному обсязі. Ми сьогодні маємо силу, силу об'єднання. Ще раз всім дякую за ту роботу, яка була проведена під час навчань", — заявив командувач Військово-морських сил Збройних сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Маневри в межах Sea Breeze-2021 відбувалися від 28 червня. У них брали участь 32 бойових корабля, 40 літаків, 5 тис. військових з 17 країн-членів НАТО, а також партнерів Альянсу.

"Ці навчання мають підвищити оперативну сумісність між країнами, які стурбовані тим, щоб міжнародні водні шляхи залишалися вільними і відкритими для міжнародної спільноти. Наша присутність тут, а також інших 29 країн, є демонстрацією нашої прихильності один одному щодо безпечного і стабільного Чорноморського регіону" , — заявив капітан ракетного есмінця USS Ross ВМС США Джон Джон.

Навчання Sea Breeze проводять в Чорному морі від 1997 року. За словами експертів, тоді ситуація в регіоні була спокійною. Але в 2014 році все змінилося.

"Чорне море перетворилося на одне з найбільш мілітаризованих місць Європи. Росія встановила тут силові норми, правила, нові кордони, встановлює своє домінування, багаторазово посилила свою військову присутність. Від 2014 року ці навчання набули нового значення. Це, по-перше, відродження українського флоту, тому що ми багато втратили в 2014 році. Друге — це формування якихось нових прийомів, відпрацювання нових форматів протидії російському домінуванню", — розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Цьогоріч Росія знову намагалася перешкоджати навчанням. Кремль робив заяви про незаконність проведення заходів, а російські військові паралельно проводили свої маневри в акваторії Чорного моря. Представники армії США всі звинувачення спростували.

"Всі ці навчання відбуваються в міжнародних водах і в територіальних водах України. Що стосується військово-морського реагування Російської Федерації, вам доведеться запитати у росіян. Я не можу відповісти на це. І ми продовжимо працювати безпечно і професійно взаємодіяти з нашими партнерськими силами і російськими судами", — сказав представник 6-го флоту США Кріс Роулі.

В цілому, експерти високо оцінили результати навчань. І внесок американської сторони в фінансування їхнього проведення.

"Всі підвищили рівень боєготовності, всі трохи повоювали. Україна, разом із цим, не заплативши ні копійки, підвищила свій рівень боєготовності. Тому, я вважаю, що це робиться правильно і в подальшому це необхідно реалізовувати", — поділився думкою військовий експерт Олег Старіков.

Всі бойові кораблі, які брали участь в навчаннях, повернулися до Одеського порту. Після цього вони повинні відправитися до Болгарії. Там відбудуться навчання Breeze.

Читайте також: Якби Sea Breeze не скасували у 2006 році, то Крим досі був би українським, — політолог

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський висловив переконання, що наймасштабніші за всю історію міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2021 цьогоріч є сигналом того, що Україна не залишається наодинці з російською агресією.

Читайте також: Підсумки 10 липня: Sea Breeze-2021, підвищення пенсій військовим і край свавіллю колекторів (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір