Украина наш дом

Підсумки 6 липня: провокація на переговорах ТКГ, Зеленський у Литві та блокування українських телеканалів в Білорусі (ВІДЕО)

Російська сторона зірвала засідання політичної робочої групи Тристоронньої контактної групи (ТКГ). Росія використовує українські підприємства в окупованому Криму. Президент Володимир Зеленський знаходиться з візитом у Литві. Білорусь заблокувала трансляцію двох українських телеканалів. В Україні проходять безплатні підготовчі курси для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних територій. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 6 липня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Російська сторона зірвала засідання політичної робочої групи ТКГ. Вона покликала Майю Пирогову, яка засуджена в Україні за тероризм, і не входить до групи. Після цього члени підгрупи ТКГ Сергій Гармаш і Денис Казанський покинули засідання. Це була провокація Росії через дебют нової модераторки від ОБСЄ Сільві Берман, повідомив телеканалу "Дом" Сергій Гармаш. Подробиці — в сюжеті випуску.

Мирним шляхом досягатиме деокупації Криму Україна. Розробка відповідного механізму — головне завдання саміту "Кримська платформа". Більше — дізнайтеся в сюжеті.

Росія використовує для виробництва та ремонту свого озброєння українські підприємства в окупованому Криму. З 2014 року Кремль узяв під контроль 13 місцевих підприємств, які входили до складу державного концерну "Укроборонпром". Цій темі — присвячений матеріал "Дому".

Україна буде жорстко реагувати на спроби Росії провести вибори до Держдуми в окупованому Криму та на непідконтрольних частинах територій Донбасу. Робота на міжнародному рівні ведеться вже зараз. Про це — черговий сюжет телеканалу.

Литва — надійний партнер, який підтримує євроінтеграцію України. Про це у Вільнюсі заявив президент Володимир Зеленський. Туди він прибув для святкування Дня державності Литви. У Вільнюсі Зеленський провів тристоронню зустріч з литовським колегою Гітанасом Науседою та головою Європейської ради Шарлем Мішелем. Що обговорювали — дізнайтеся в матеріалі "Дому".

14 років ув'язнення — такий вирок виніс Верховний суд Білорусі опозиційному політику Віктору Бабарику. Його звинуватили у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і корупції. Сам засуджений вважає переслідування — помстою за намір балотуватися в президенти Білорусі. Цю тему — висвітлили журналісти "Дому".

Наступ на свободу слова: Білорусь заблокувала трансляцію двох українських телеканалів. Один з них — канал українського іномовлення російською мовою UA, який разом з каналом "Дом" входить до державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України". Причиною заборони називають показ реклами, яка не заявлена при отриманні дозволу на мовлення. Своєю чергою ми заявляємо: канал українського іномовлення під логотипом UA і канал для тимчасово окупованих територій "Дом" не розміщують в ефірі рекламу. Колектив продовжує працювати й для аудиторій в Білорусі в форматі українського іномовлення. Подробиці — в матеріалі.

6 липня на Камчатці в Росії розбився пасажирський літак Ан-26. Його уламки виявили біля селища Палана, куди він прямував з Петропавловська-Камчатського. За попередніми даними, всі 28 осіб, що знаходилися на борту, загинули. Всі деталі — в репортажі журналістів "Дому".

В Україні проходять безплатні підготовчі курси для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних територій Донбасу та окупованого Криму. Їх проходять й ті, хто не зміг приїхати на зовнішнє незалежне оцінювання. Курси організували у 23 українських вишах. Як майбутні студенти готуються до вступу — дізнавалися кореспонденти телеканалу.

Свято кіно на Лазурному березі — 74 Міжнародний кінофестиваль стартує сьогодні у французьких Каннах. Його перенесли з травня на липень через чергову хвилю коронавірусу. Пройде кінофестиваль в режимі офлайн. Хто претендує на "Золоту пальмову гілку" і як проходять останні приготування до Церемонії відкриття — про це йдеться в завершальному сюжеті випуску.

Ці та інші події 6 липня — в підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:16 Російська сторона зірвала засідання політичної робочої групи ТКГ.
  • 01:31 Україна має намір досягти деокупації Криму мирним шляхом, для цього держава розробила "Кримську платформу".
  • 04:17 РФ використовує українські підприємства в окупованому Криму для виробництва і ремонту свого озброєння.
  • 05:26 Україна буде жорстко реагувати на спроби РФ провести вибори до Держдуми в окупованому Криму та в ОРДЛО.
  • 06:27 Президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Литовської Республіки.
  • 07:41 До 14 років ув'язнення засудив опозиціонера Віктора Бабарику суд в Білорусі.
  • 12:21 Білорусь заблокувала трансляцію двох українських телеканалів на своїй території.
  • 14:00 У Росії виявили уламки пасажирського літака Ан-26, який здійснював рейс з Петропавловська-Камчатського в селище Палана.
  • 15:48 Безплатні підготовчі курси для абітурієнтів з ОРДЛО й окупованого Криму проходять у 23 українських вишах.
  • 19:26 74-й Міжнародний кінофестиваль стартує у французьких Каннах.
Прямий ефір