Підсумки 4 серпня: олімпійський "медальний бум", загроза вибуху у Кабміні та законопроєкт про перехідний період (ВІДЕО)

Перша золота медаль України на Олімпіаді-2020. Загроза вибуху гранати у Кабінеті міністрів. Ухвалення законопроєкту про перехідний період в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та окупованому Криму. По 2 тис. грн на підготовку до школи для кожної дитини з багатодітних малозабезпечених сімей. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 4 серпня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Наймедальніший день для України на Олімпіаді та довгоочікуване "золото"! Всього за годину українські спортсмени завоювали в Токіо чотири нагороди! Три з них — на рахунку борців. Жан Беленюк став олімпійським чемпіоном з греко-римської боротьби, а Парвіз Насибов — срібним призером. Ірина Коляденко в жіночій вільній боротьбі виграла "бронзу". Першу медаль України в артистичному плаванні завоював дует — Марта Федина та Анастасія Савчук. Детальніше про сьогоднішніх героїв Олімпіади — в сюжеті.

Сьогодні вранці чоловік увійшов до Кабміну з гранатою та погрожував підірвати її. Поліція оголосила про проведення спецоперації. Чоловік був затриманий, йому призначили психіатричну експертизу. Інші подробиці — в матеріалі.

У Кабінеті міністрів відбулися кадрові перестановки. Нових заступників отримав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Про кого йде мова — дізнайтеся в сюжеті.

Кількість учасників саміту "Кримська платформа" перевищила 30. Сьогодні список поповнився ще однією країною. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, Україна працює над розширенням міжнародної коаліції "за звільнення окупованого Криму".

Росія нарощує в окупованому Криму не тільки звичайне озброєння, але і ядерне. Там постійно з'являються нові види озброєння, а їх обсяги збільшуються, загрожуючи безпеці далеко за межами Чорноморського регіону. Чи зможуть Україна та світова спільнота вплинути на мілітаризацію Криму — розбиралися кореспонденти "Дому".

Забезпечити білоруських громадян додатковим захистом розпорядився президент України Володимир Зеленський. Зробив він це у зв'язку зі смертю голови "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова. Також у правоохоронних органів є інформація про те, що для деяких білоруських громадських діячів, які перебувають в Україні, є небезпека через їх політичну або громадську діяльність. Про це — йдеться у черговому сюжеті.

Становить загрозу національній безпеці — так відмову у в'їзді громадянину Білорусі, співзасновнику "Білоруського дому в Україні" Родіону Батуліну пояснив спікер Служби безпеки України Артем Дехтяренко. Подробиці — в сюжеті.

У Мінську судять членів президії Координаційної ради білоруської опозиції Марію Колесникову та Максима Знака. Засідання проходить в закритому режимі. Їх звинувачують у закликах до дій проти нацбезпеки, змові з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом і створенні екстремістського формування. Обидва були затримані у вересні минулого року. Соратники підсудних впевнені — процес закрили, бо у звинувачення немає доказів. Більше — розкажуть кореспонденти телеканалу "Дом".

Кабмін схвалив проєкт закону про перехідний період в ОРДЛО та окупованому Криму. Тепер документ внесуть на розгляд Верховної Ради. Закон повинен забезпечити безпечну деокупацію та реінтеграцію цих територій. Над проєктом документа працювали представники громадянського суспільства, державних інститутів та іноземних місій.

На зошити й олівці — на кожну дитину з багатодітних малозабезпечених сімей держава виділить по 2 тис. грн на підготовку до школи. Відповідну постанову сьогодні прийняли на засіданні Кабінету міністрів. Допомогу отримають 145 тис. школярів від шести до 18 років. Про це — в черговому сюжеті.

Залишити власний бізнес, житло та виїхати з маленькими дітьми з рідного, але вже тимчасово окупованого Антрацита Луганської області — все це довелося пережити Мирославі у 2014 році. Жінка переїхала до Одеси. Місто кардинально змінило її життя. Тут Мирослава поміняла професію та зустріла нову любов. Історія уродженки Антрацита — в новому матеріалі циклу "Україна — мій дім".

Українська література, кіно та музика, а також демонстрація історії через музейні колекції — це саме та м'яка сила, яка дозволяє світу дізнатися правду про Україну. Про це сьогодні говорили під час форуму "Україна 30" експерти культурної сфери. На цьому тижні захід присвячений іміджу України на міжнародній арені. Які проєкти успішно розповідають про нашу країну — з'ясовували кореспонденти "Дому".

Ці та інші події 4 серпня — у підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:15 Наймедальніший день для України на Олімпіаді та довгоочікуване "золото"!
  • 03:24 Психіатричну експертизу призначили чоловікові, який погрожував підірвати будівлю уряду.
  • 05:57 Кадрові ротації у Кабміні. Нових заступників отримав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
  • 06:28 Кількість учасників саміту "Кримська платформа" перевищила 30.
  • 07:02 Росія нарощує в окупованому Криму не тільки звичайне озброєння, але і ядерне.
  • 10:23 Забезпечити білоруських громадян додатковим захистом розпорядився президент України Володимир Зеленський.
  • 11:23 Колегу активіста Шишова не пустили в Україну.
  • 12:00 В Мінську судять членів президії Координаційної ради білоруської опозиції Марію Колесникову та Максима Знака.
  • 12:50 Кабмін схвалив проєкт закону про перехідний період в ОРДЛО та окупованому Криму.
  • 13:30 На кожну дитину з багатодітних малозабезпечених сімей держава виділить по 2 тис. грн.
  • 14:11 "Україна — мій дім": історія уродженки Антрацита.
  • 17:04 Культурна дипломатія: як світ дізнається правду про Україну.
Прямий ефір