Підсумки 23 січня: очікування від зустрічі радників "Норманді", новий фейк Росії та аудіогід кримськотатарською мовою (ВІДЕО)

Вперше в історії на пост президента Парламентської асамблеї Ради Європи претендує кандидат від України. Російські ЗМІ поширили дезінформацію про відправлення британських солдатів до України для участі у конфлікті на Донбасі. А у Національному художньому музеї України презентували новий аудіогід кримськотатарською мовою. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 23 січня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Претендент на пост президента ПАРЄ від України. Це — народна депутатка від фракції "Слуга народу" Марія Мезенцева. Її кандидатуру підтримали 40 членів асамблеї із різних національних делегацій. Перша частина сесії ПАРЄ відбудеться 24 січня і тоді мають обрати президента Асамблеї на 2022 рік. Подробиці — у коментарі.

Зустріч радників лідерів Нормандського формату відбудеться 26 січня, заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Проте стовідсоткової впевненості у цьому ще немає. Остання зустріч радників відбулася навесні минулого року. А на початку цього представники Німеччини та Франції проводили перемовини "трійками" — окремо з представниками України та Росії. На що чекати від зустрічі — у сюжеті.

Указ Путіна про легалізацію товарів з ОРДЛО. Росія дозволила підприємствам із окремих районів Донецької та Луганської областей легально експортувати товари до своєї країни. Зокрема, ковбасу, цукерки та навіть вугілля. Указ про це підписав президент РФ Володимир Путін. До Ростова з тимчасово окупованого Донецька вже доправлено першу партію ковбаси. Навіщо Путіну товари з ОРДЛО і що ховається за цим рішенням — розбиралися кореспонденти телеканалу "Дом".

Черговий фейк російських ЗМІ про Україну. Цього разу популярні засоби масової інформації з Росії опублікували новину про нібито відправлення британських солдатів до України. Насправді йдеться про тренувальну військову місію Великої Британії. Цій темі присвячено черговий сюжет.

Презентація аудіогіду кримськотатарською мовою. Автопортрет Тараса Шевченка, скульптура Самсона, портрети козацької старшини, полководців Гетьманщини та картини знакових українських художників "заговорили" кримськотатарською мовою. У Національному художньому музеї України презентували аудіогід кримськотатарською мовою. Його записали за сприяння Міжнародного фонду соціальної справедливості України та Кримського дому. Над реалізацією ініціативи працювало понад 100 осіб. Більше — у репортажі.

Олімпійську збірну України проводили на Зимові ігри у Пекіні. 45 атлетів боротимуться за медалі у 12 спортивних дисциплінах. Це на 12 спортсменів більше, ніж на попередній Білій Олімпіаді у Кореї. Ігри у Китаї відбудуться від 4 до 20 лютого. З якими цілями та в якому настрої вирушили спортсмени на головні старти чотириріччя — дізнайтесь у кінцевому сюжеті випуску.

Ці та інші події 23 січня — у підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:49 Вперше в історії на пост президента ПАРЄ претендує кандидат від України.
  • 02:25 26 січня відбудеться зустріч радників лідерів Нормандського формату, заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
  • 06:40 Кремль планує привести до влади в Україні проросійського лідера.
  • 07:53 ЗМІ РФ розповсюдили дезінформацію про британських солдатів в Україні.
  • 10:36 Росія дозволила підприємствам з ОРДЛО легально експортувати товари до своєї країни.
  • 14:00 Масштабна евакуація та перекрите шосе: у Каліфорнії спалахнула велика пожежа.
  • 14:29 У сніговому полоні. Групу із 9 туристів, які пішли в гори на Закарпатті, накрило лавиною.
  • 14:52 У Національному художньому музеї України презентували аудіогід кримськотатарською мовою.
  • 18:25 Олімпійську збірну України проводили на зимові Ігри у Пекіні.
Прямий ефір