Підсумки 22 січня: День Соборності, постачання озброєння до України та розпродаж українського майна у Криму (ВІДЕО)

У День Соборності України тисячі людей у всій країні вийшли на вулиці, щоб нагадати про єдність та спільні прагнення. Прилетіла перша партія озброєння, обіцяного Україні США. Винзаводи, санаторії та здравниці в окупованому Криму йдуть із молотка за вигідними цінами — люди з оточення Володимира Путіна скуповують великі об'єкти на півострові. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 22 січня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

День Соборності України. Вишиковувалися в живий ланцюг єдності, влаштовували флешмоби і співали гімн — тисячі людей у всій країні та за кордоном вийшли на вулиці заради об'єднання країни. Саме в цьому і є сила народу, заявив президент України Володимир Зеленський. Він закликав громадян зробити все, щоби відлік Незалежності не переривався. Як відбулось святкування — дізнайтесь у сюжеті.

Україна вшановує пам'ять перших загиблих під час Революції Гідності. Це майданівці Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник, Юрій Вербицький, Олександр Бадера та Богдан Калиняк. Люди зібралися у Києві та пройшли пам'ятною ходою від Лядських воріт до Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого. Як це було — у черговому сюжеті.

Постачання озброєння до України. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба охарактеризував позицію Німеччини як "заохочення агресора". Німеччина багато років принципово відмовляється постачати зброю до України, не відмовляючи разом із цим в іншій допомозі. Наприклад, Берлін готовий профінансувати будівництво воєнного шпиталю. Проте, чи справедливий такий підхід в умовах концентрації на рубежах України стотисячної армії Росії? Хто все-таки готовий допомогти — у матеріалі кореспондентів телеканалу "Дом".

Зустріч радників лідерів Нормандського формату запланована на 26 січня. Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Про перспективи перемовин у Нормандському форматі в ефірі телеканалу "Дом" розповів голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Подробиці — у коментарі.

Продаж майна в окупованому Криму. Великі об'єкти на окупованому півострові йдуть з молотка за вигідними цінами. Їхніми новими власниками стають люди з оточення президента Росії Володимира Путіна. Чи може Україна вплинути на незаконний розпродаж своїх підприємств і як повернути їх після деокупації — дізнавалися кореспонденти телеканалу "Дом".

Захист особистих даних українців. У Міністерстві цифрової трансформації прокоментували оголошення про продаж нібито "злитих" даних українців. Починаючи з минулих вихідних постійно з'являються оголошення про продаж даних, нібито отриманих під час кібератаки, що відбулася проти 14 січня. Серед них багато оголошень стосується продаж бази даних "Дії". Деталі — у кінцевому матеріалі випуску.

Ці та інші події 22 січня — у підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:56 В Україні відзначили День Соборності.
  • 05:41 Україна вшановує пам'ять перших загиблих під час Революції Гідності.
  • 09:41 На 26 січня заплановано зустріч радників лідерів Нормандського формату.
  • 18:31 Заохочення агресора – так охарактеризував позицію Німеччини голова українського МЗС Дмитро Кулеба.
  • 21:49 Країни НАТО проведуть у Середземному морі масштабні військові навчання.
  • 22:14 На Росію чекають великі економічні та людські втрати у разі нападу на Україну, – Мустафа Джемілєв.
  • 23:17 МЗС України викликало посла Німеччини через висловлювання командувача німецьких ВМС про Крим та НАТО.
  • 24:54 Продаж українських підприємств в окупованому Криму: як їх повернути після деокупації.
  • 29:39 У Міністерстві цифрової трансформації прокоментували оголошення про продаж нібито "злитих" даних українців.
Прямий ефір