Підсумки 22 липня: Кулеба і Сійярто на Донбасі, "Північний потік-2", день звільнення Сєвєродонецька (ВІДЕО)

Міністри закордонних справ України та Угорщини Дмитро Кулеба і Петер Сійярто відвідали лінію дотику. Угоду про завершення будівництва "Північного потоку-2" без введення санкцій підписали Німеччина і США. Рівно рік тому був звільнений від незаконних збройних формувань Сєверодонецьк Луганської області. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 22 липня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Президент України Володимир Зеленський в кінці серпня летить у США. 30 серпня він зустрінеться з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом. Чого чекають від Зеленського у Вашингтоні, що хоче отримати від цього візиту Україна, і чи готові сторони на поступки — дивіться в сюжеті.

Німеччина і США домовилися про завершення будівництва "Північного потоку-2" без введення санкцій. Цю угоду засудили Україна і Польща. При цьому німецька преса назвала цей договір зовнішньополітичною перемогою канцлера Ангели Меркель в кінці її останнього терміну на посту. Детальніше про ситуацію — в сюжеті.

Росія подала скаргу на Україну до Європейського суду з прав людини вперше в історії. Скарга містить 10 претензій: від водної блокади окупованого Криму до авіакатастрофи рейсу МН17. У чому ще Кремль звинувачує офіційний Київ і чому з'явився подібний позов — дивіться в матеріалі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба здійснив поїздку на лінію дотику разом з угорським колегою Петером Сийярто. Там міністри ознайомилися з планами будівництва нового пункту пропуску у Станиці Луганській. Сійярто повідомив, що Угорщина виділила 140 тис. євро на програму підтримки України в Раді Європи. Детальніше — в матеріалі.

Рівно рік тому ТКГ підписала документ про введення режиму повного і всеосяжного припинення вогню. Він почав діяти з 27 липня 2020 року. Це перемир'я стало найрезультативнішим з початку бойових дій, але Росія все одно порушила всі домовленості. Чому Кремль пішов на такий крок рік тому, і як Росія знову показала, що політичні претензії вище життів людей — в сюжеті.

Сьогодні — сьома річниця визволення Сєвєродонецька Луганської області. Місто було захоплене незаконними збройними формуваннями у травні 2014 року. Але вже 22 липня над адміністрацією знову підняли національний прапор України. Своїми спогадами про ті події місцеві жителі поділилися з журналістами телеканалу "Дом".

Штрафи за виїзд з ОРДЛО і окупованого Криму через Росію — скасовані. Відповідний Закон підписав президент України Володимир Зеленський. Детальніше — в матеріалі.

Центральний автовокзал відкрили в Києві після масштабної реконструкції. У будівлі відремонтували три поверхи і відновили посадочні платформи. Як змінився автовокзал — дивіться в сюжеті.

Олімпійські Ігри стартують в Токіо 23 липня. Уже завтра в столиці Японії відбудеться офіційна церемонія відкриття. Як до участі в Олімпіаді готуються українські боксери — дивіться в завершальному сюжеті циклу "Назустріч Олімпіаді. Україна".

Ці та інші події 22 липня — в підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:16 Співпраця в енергетичному секторі і реформи в Україні обговорять Володимир Зеленський і Джо Байден на майбутній зустрічі в Вашингтоні.
  • 03:33 Ситуація з "Північним потоком-2" буде однією з головних тем обговорень під час візиту Володимира Зеленського в Вашингтон.
  • 06:43 Росія вперше подала позов проти України до Європейського суду з прав людини.
  • 10:37 Реінтеграція тимчасово окупованих територій України буде тривати, — Кулеба.
  • 11:58 Рівно рік тому ТКГ підписала документ, яким вводився режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі.
  • 15:23 Сьому річницю визволення міста відзначають сьогодні в Сєверодонецьку Луганської області.
  • 17:51 Закон про скасування штрафів за виїзд з ОРДЛО і окупованого Криму через Росію підписав президент України Володимир Зеленський.
  • 18:32 Центральний автовокзал в Києві відкрили після масштабної реконструкції.
  • 20:38 Назустріч Олімпіаді: як готується до Ігор збірна України з боксу.
Прямий ефір