Украина наш дом

Підсумки 17 квітня: затримання українського консула, "тривожна валіза" і похорон принца Філіпа (ВІДЕО)

Українського консула затримали в Росії. А кораблі Військово-морських сил РФ увійшли в Чорне море. Київська влада відновила карту з адресами сховищ, а експерти розповіли, як підготувати "тривожну валізу" на випадок військових дій. У Великій Британії провели в останню путь принца Філіпа — чоловіка королеви Єлизавети ІІ. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 17 квітня, — в підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Консул України в Санкт-Петербурзі Олександр Сосонюк затриманий ФСБ Росії. Від понеділка, 19 квітня, він повинен покинути РФ. У чому звинувачують дипломата, як оцінюють ситуацію в українському Міністерстві закордонних справ і яку симетричну відповідь готують — в сюжеті випуску.

15 кораблів ВМС РФ переправили в Чорне море з Каспію. За офіційною версією Кремля, така концентрація військ відбувається нібито через майбутні військові навчання. Однак експерти не виключають, що це лише прикриття для наступу на Україну, яке готується з моря.

Тим часом в Києві оновили карту з адресами сховищ. Подібні інтерактивні карти з розташуванням захисних споруд у всій Україні можна знайти в інтернеті. Як оперативно підготуватися і грамотно діяти в разі небезпеки — в матеріалі кореспондентів телеканалу "Дом".

В Україні зафіксували майже 15 тис. нових випадків коронавврусу за останню добу. Найбільше хворих — у Харківській області. В яких регіонах збираються посилити карантинні обмеження, а де ситуація покращилася — в черговому матеріалі випуску.

Як школи закінчують навчальний рік, а випускники 9-х класів готуються до вступу в технікуми і училища, — в новому матеріалі циклу "Освіта на карантині".

Принца Філіпа Маунтбеттена, герцога Единбурзького поховали. Він помер, не доживши до 100-річного ювілею два місяці. Про те, яким принца Філіпа запам'ятали піддані і за що йому вдячні — цій темі присвячено наступний сюжет випуску.

Ці та інші події 17 квітня — в підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:09​​ Консул України в Санкт-Петербурзі Олександр Сосонюк затриманий ФСБ Росії.
  • 02:30​​ 15 кораблів ВМС Росії увійшли в Чорне море.
  • 03:23​​ Українського військового поранено на Донбасі.
  • 03:53​​ Київська влада оновила карту з адресами укриттів під час надзвичайних ситуацій.
  • 08:05​​ Майже 15 тис. нових випадків короновірусу зафіксували в Україні за останню добу.
  • 10:40​​ Три мільйони осіб померли від COVID-19 в світі від початку пандемії.
  • 11:15​​ Пробне ЗНО в Києві і Миколаївській області перенесли на 15 травня.
  • 13:58​​ У Великій Британії попрощалися з принцом Філіпом.
  • 18:11​ На НСК "Олімпійський" в столиці Донецький "Шахтар" приймає київське "Динамо".
Прямий ефір