Украина наш дом

Історія, яка вражає: 15-річний хлопець вистежив колону ворожої техніки

Андрій Покраса з батьком. Фото: kanaldom.tv

15-річний Андрій Покраса зі своїм дроном врятував Київ від наступу. У перші дні війни хлопець разом із батьком запустив коптер і вирахував точні координати ворожої техніки, яка рухалася в бік столиці Житомирською трасою. Дивіться неймовірну історію в сюжеті "Ранку Вдома".

28 лютого Андрій разом із батьком вперше запустили дрон і вирахували точні координати колони російської техніки, яка рухалась у бік столиці Житомирською трасою. 

"Літали хвилин 25-30, коли раптом побачили, як на техніці включили дальнє світло. Я сфотографував і попросив тата з братом висвітлити знімок. Було видно близько семидесяти одиниць техніки. Ми передали дані ЗСУ", — розповідає Андрій.

Андрій захоплюється моделюванням і дронами від раннього дитинства. Ці незвичні технічні хобі завжди підтримував його батько Станіслав Покраса. В дитинстві хлопець ходив на моделювання, пізніше батьки купили йому першого коптера. Він був схожий на іграшковий. Наступним кроком стали зйомки на GoPro, а потім Андрій побачив у знайомих дрон і остаточно захопився ними. 

Це захоплення Андрія врятувало столицю від величезної колони окупантів. Коли Росія почала повномасштабна вторгнення, сім'я Андрія перебувала в Київській області. Батько із сином не змогли сидіти склавши руки і запропонували свою допомогу теробороні. 

"Вони були в шоці. Але була динамічна ситуація, не встигли приїхати їхні пілоти. Не було розуміння, чи є хтось взагалі, хто міг би літати. А треба було терміново отримати інформацію", — згадує Станіслав Покраса.

Військовим не вистачало вправного аеророзвідника для коригування вогню по загарбниках. Кандидатуру Андрія запропонував батько. Він запевнив що його син дуже хороший пілот. 

"ТРО дуже здивувалася, що мені 15 років. Спочатку не хотіли мене брати, але потім зрозуміли, що ніхто більше не зможе керувати дроном", — каже хлопець.

Військові надали хлопцеві серйозніший дрон, з більшою дальністю дії. Протягом кількох тижнів він разом із батьком виходив із дроном у поле. Результат  — десятки одиниць спаленої російської техніки.  

Юний пілот-розвідник допомагав українським захисникам у битві за Макарів. Андрій тримав прямий зв'язок із командуванням, яке передавало отримані координати артилеристам. 

Наразі Андрій Покраса продовжує допомагати військовим. Він зв'язався з "Фондом Сергія Притули", аби провести спільний аукціон. Лотом стане персональний урок польотів на БПЛА, а зібрані кошти підуть на потреби ЗСУ.

Читайте також: Незламні українці: бренд вишиванок почав виготовляти бронежилети

Прямий ефір