Випробування, навчання, пропаганда війни: як Росія перетворює окупований Крим на військову базу (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: qha.com.ua

Мілітаризація окупованого Росією Криму призводить до катастрофічних наслідків. Москва активно перетворює півострів на військову базу на шкоду екології і інтересам місцевих жителів. Мета Кремля — ​​не просто розмістити контингент на території, а отримати військово-політичне домінування в басейні Чорного моря. І регулярне проведення там навчань російської армії — лише привід наповнити окупований Крим військовою технікою і солдатами, повідомляє "Дом".

Після захоплення українського півострова у 2014 році Кремль використовує його для випробувань своїх ракетних комплексів і нескінченних військових навчань і на суші, і в морі.

"У Криму зараз перебувають близько 33 тис. військовослужбовців Російської Федерації. До цього потрібно додати ще 90 тис. військових Росії, які перебувають постійно на східних кордонах, тобто недалеко. Найнебезпечнішими для нас є ракетні системи, які розташовані зараз на Кримському півострові. Їх 4 різних типи. Вони можуть застосовуватися як по наших судах, по кораблях, так і по берегових об'єктах", — повідомив капітан 1 рангу запасу Військово-морських сил України, експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко.

Лише за останній тиждень під час тактичних навчань біля берегів Криму російські військові задіяли понад 40 одиниць військової і спеціальної техніки. За даними екологів, військові навчання за роки окупації знищили флору і фауну на 55 тис. га землі.

"Тисячі і тисячі великокаліберних боєприпасів і до сьогодні вибухають в акваторії моря. І тому реально це мертва зона. І частина Керченського півострова, швидше за все, такою можна оголосити прибережну акваторію навколо так званих полігонів", — говорить очільник громадської організації "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк.

А пропаганда війни в окупованому Криму починається вже з дитячого садка. На півострові організовують спеціальні клуби, де дітей вчать тримати в руках зброю і носити військову форму.

"Дітям вселяють, що Росія — велика держава, що Крим не окупований. І що потрібно за можливості, якщо буде загроза, треба померти за Росію зі зброєю в руках. Не тільки Путіна, а й Сталіна зараз роблять героєм. І дуже сильно нав'язують дітям цінності Радянського союзу", —розповіла експертка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

У Феодосії розпочалося будівництво нового полкового містечка. Про це повідомили в Офісі омбудсмана України.

А нещодавно, під приводом ліквідації наслідків повені, на територію півострова перекинули ще майже 21 тис. військовослужбовців.

Читайте також: Переслідування, мілітаризація, ядерна зброя — про реалії життя в окупованому Криму розповіли в МЗС

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз засуджує мілітаризацію окупованого Росією Криму та спроби обмежити свободу судноплавства через Керченську протоку.

Медіа-партнери
Прямий ефір