Шукають "внутрішніх ворогів", готують місцевих до "мобілізації" — окупанти в Криму посилили переслідування (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: qha.com.ua

Корінне населення тимчасово окупованого Криму дедалі більше страждає від переслідувань окупаційної так званої "влади" та силових структур. Правозахисники фіксують факти, що почастішали, порушення міжнародного права, зокрема і гуманітарного, а також прав людини. Пов'язують це з війною Росії проти України. Місцевих жителів позбавляють доступу до інформації. Адвокатів та журналістів затримують, щоб позбавити кримчан права захищатися. Окупаційна "влада" разом із російськими спецслужбами шукає так званих "внутрішніх ворогів" і готує місцевих жителів до незаконної мобілізації, повідомляє "Дом".

Окупаційна "влада" Криму переслідує противників війни. Кримська правозахисна група повідомляє, що на кримчан склали понад 70 адміністративних протоколів за статтею про "дискредитацію російської армії". Загальна сума виписаних штрафів вже перевищила 2 млн руб. Приводом до затримання майже у всіх випадках став донос. Найчастішими причинами переслідування стали публікації у соцмережах чи поодинокі пікети. Крім того, правозахисники говорять про активізацію ФСБ у пошуках диверсантів.

"Щодо окремих людей є навіть кілька судових рішень за цими новими статтями. Зараз шукатимуть на кого "звалити" провину, максимально налаштовуватимуть людей одне проти одного. І та репресивна машина, яка зараз і останні 8 років існує у Криму, цей тиск лише посилюватиметься", — каже голова правління громадської організації "КримSOS" Олексій Тільненко.

Кримськотатарський Ресурсний Центр серед порушень прав людини відзначає посилення впливу пропаганди від початку російського вторгнення та незаконний призов кримчан іти на службу до російської армії. Крім того, є факти, які вказують на підготовлення до незаконної мобілізації в Криму.

"Росія приховала цю інформацію, не вказавши, скільки людей було незаконно призвано до лав російської армії, це щонайменше 3 тисячі осіб. І зрозуміло, що це можуть бути ті строковики, яких Росія відправляє брати участь у бойових діях проти України. Окрім заклику, якщо Путін оголосить мобілізацію — загальну чи часткову, то ми бачимо, що Крим готовий. Наприклад, Аксьонов видав наказ приготувати кілька тисяч місць на цвинтарі й також щоб були готові тисячі місць у шпиталях", — розповіла керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Щоб боротися з репресивною машиною окупантів у Криму було складніше, на півострові переслідують журналістів та правозахисників. Приклад — недавнє показове затримання трьох адвокатів, які допомагають політв'язням у Криму: Назіма Шейхмамбетова, Айдера Азаматова та Еміне Авамілєвої. Їх затримали на порозі так званого "суду", повідомляють у громадській ініціативі "Кримський процес". За даними організації, більшість судових засідань в окупованому Криму закриті, без понятих і свідків, а майже 80% клопотань сторони захисту відхиляються окупаційними так званими "суддями".

"За адвокатами стежили, зламували їхні облікові записи. Двох адвокатів позбавили ліцензії за сфабрикованою процедурою. За адвокатів також беруться, щоб позбавити людей можливості себе захистити. Єдиний приклад, який нещодавно був, — це справа журналіста "Радіо Свобода" Владислава Єсипенка. Його засудили до 6 років у лютому. Нещодавно була апеляція, і адвокати домоглися того, що йому скоротили термін на 1 рік", — сказала Скрипник.

Від 2014 року Росія намагається перетворити окупований Крим із туристичного півострова на військовий гарнізон, що не може не загрожувати місцевим жителям. І у зв'язку з вибухами, що почастішали, і пожежами на півострові кримчани перетворюються на живий щит, кажуть в організації "КримSOS". Людям складно ходити до церкви чи читати непропагандистські новини, адже більшість українських ресурсів на півострові заблоковано.

"І якщо раніше Росія та підвладні Росії кримські ЗМІ використовували мову ворожнечі проти Української православної церкви, проти кримських татар, мусульман, проти українських активістів, то зараз це перейшло з ворожнечі до закликів до геноциду. Один лише заклик до геноциду — міжнародний злочин", — каже керівниця Кримської правозахисної групи.

Сьогодні понад сотня політв'язнів незаконно перебуває у в'язницях тимчасово окупованого Криму. Правозахисники побоюються, що зі зростанням панічних настроїв у лавах місцевої "влади" порушення прав та репресії стосовно корінного населення півострова частішатимуть.

Читайте також: Агресор обов’язково зазнає поразки, зрештою зникне з лиця землі путінізм, який є ганьбою людства, — Джемілєв

Як повідомлялося раніше, кримчани виставляють на продаж авто, квартири та пансіонати. Рівень туризму цього літа знизився на тимчасово окупованому Росією півострові вдвічі проти минулого року. Прильоти та вибухи, які почастішали там від початку серпня, викликали панічні настрої серед окупаційної так званої "влади", що може призвести до посилення репресій, вважають у громадській організації "КримSOS".

Медіа-партнери
Прямий ефір