Украина наш дом

Іпотека під 3% для переселенців: змінено умови та призначено дату чергового відбору переможців

Ілюстративне фото: ua-bud.com.ua

Дев’ятий рандомний відбір переможців серед переселенців, які зареєструвалися на участь в програмі іпотечного кредитування під 3% річних, відбудеться у четвер, 4 серпня о 14:00. Вибірка складе 300 сімей. Про це сьогодні, 29 липня, повідомляє пресслужба Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло), інформує "Дом".

"Держмолодьжитло відновлює кредитну програму "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб", що реалізується за кошти уряду Німеччини через банк KfW. Це найбільш вигідна на цей час іпотечна програма для ВПО", — йдеться у повідомленні.

Стежити за відбором онлайн можна на YouTube-каналі Держмолодьжитла за посиланням.

Після проведення відбору не пізніше наступного робочого дня регіональні управління Держмолодьжитла повідомлять переможців про необхідність подання документів, визначених Порядком. Перелік переможців відбору буде опубліковано на офіційному вебсайті Фонду і сайтах його регіональних управлінь.

У Фонді нагадують, що формування реєстру припиняється на добу, протягом якої здійснюється відбір переможців з-поміж зареєстрованих у реєстрі кандидатів. Подати заяви можна буде із наступного дня після проведення відбору — тобто від 5 серпня.

Також повідомляється, що для спрощення умов участі громадян у цій програмі змінено умови придбання житла і подання заяви про намір отримати кредит за програмою. А саме:

  1. Заяву про намір отримати кредит можна подати під час особистого звернення до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла. Обов’язково треба зазначити адміністративно-територіальну одиницю, в межах якої маєте намір придбати житло, або в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал "Дія"), при цьому врахувати/обрати ту адміністративно-територіальну одиницю, в межах якої маєте намір обрати житло.
  2. Житло, на придбання якого можуть бути спрямовані кредитні кошти, не повинне бути розташоване на території територіальних громад в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або на території, визнаній в умовах воєнного стану тимчасово окупованою. З таким переліком можна ознайомитися на сайті Мінреінтеграції за посиланням. Він регулярно актуалізується.
  3. Громадяни, які раніше подали заяви та включені як кандидати до реєстру на сайті Держмолодьжитла, та за результатами 9-го рандомного відбору стануть переможцями, будуть мати можливість змінити регіон придбання житла. Заміна відбуватиметься на підставі звернення переможця до регіонального управління Держмолодьжитла за адміністративно-територіальною одиницею, в межах якої переможець має намір придбати житло.
  4. Переможцю для подання документів, необхідних для отримання кредиту, буде надано 30 календарних днів від моменту повідомлення його про необхідність подання документів. З переліком документів, що подаються переможцями для отримання пільгового іпотечного кредиту на придбання житла, можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: Для переселенців з Донбасу відкрили модульне містечко на Львівщині — який вигляд воно має (ФОТО)

Детальніше про програму іпотеки під 3% для ВПО:

Прямий ефір